Hokejista Válek v síni slávy či Mexičan na kole brázdící Evropu. I to byly nejčtenější články roku 2019 01. 01. 2020

Pestrým rokem, co do událostí a zpráv, byl rok 2019. A skvělou zprávou samo o sobě je, že nejčtenějšími zprávami uplynulého roku nebylo "krimi", ale naopak příběhy o vášni, plnění snů a úspěchu. Tedy je přehled nejčtenějších článků na City.cz za celý právě uplynulý rok.

Když Oldřichovi Válkovi zazvonil telefon a v něm se ozval Dominik Hašek s tím, že ho zařadili do hokejové síně slávy, zprvu mu Válek nevěřil. Přesně tak začíná příběh hokejového „ElObra, který byl druhým nejčtenějším článkem na City.cz z prvního měsíce roku 2019.

A který článek, vydaný v lednu, byl za celý rok 2019 nejčtenější? Příběh pratura Karlíka, který se stal maskotem Středočeského kraje

V únoru vyšel rozhovor s majitelkou jihlavské burgrárny na kraji města, který za celý rok zaujal 9344 čtenářů. Zaujaly také oslavy životního jubilea cestovatele Zikmunda a gratulace z rodné Plzně i kopřivnické Tatry.

A v březnu? Nejvíce zaujala zpráva, že hned patnáct projektů na území Královéhradecka se v letošním roce dočká finanční injekce z Evropské unie. Tu si přečetlo bezmála 12 tisíc čtenářů. S blížícím se jarem také čtenáře nalákal tip na jarní výlet v okolí Zlína, který nabízí farmu ovcí a koz s naučnou stezkou

Příběhy táhnou. I ten o vzniku penzionu místo kravína

Důkazem, že inpirativní příběhy táhnou, je rozhovor s mužem, kterým na Vysočině místo kravína na samotě u lesa vybudoval penzion, kam jezdí relaxovat lidé z celé republiky. Ten si rozkliklo 16517 čtenářů. V dubnu ale zaujala také zpráva z Karlových Varů o hledání problémů města.

Květen byl ve znamení budování, alespoň co do výběru nejčtěnějších témat. Vždyť nejatraktivnějším článkem se stala zpráva, že bývalé sídlo VZP v centru Jihlavy kupuje podnikatel Havel. Tu si přečetlo přes deset tisíc lidí. Také článek o brněnském babyboomu a nutnosti stavět více bytů, rozhodně nezapadl.

Pololetí uzavírá dvojce článků, kterou náhodou spojují bicykly. Nejčtenější se v červnu stal ten o turné odpůrců drog Českem na kole

I druhý nejčtenější článek, vydaný v měsíci červnu, je tak trochu o bicyklech, a sice rozhovor s bikerem, který má plán zdolat i Burj Khalifu

V prvním prázdninovém měsíci pak na City.cz zaujaly nejvíce dvě zprávy z hlavního města -  z pražské náplavky o nových, vratných kelímcích a také o sportovních výzvách pro pražské cyklisty.

V srpnu pak českými médii probleskla informace o sražení chlapce, zahleděného do mobilu. Ta vyvolala odezvu i na City.cz.

Mexičan přespal v redakci City.cz a jel dál. Na kole střední Evropou

Na dámském kole dojel Mexičan z Prahy do Vídně a Bratislavy. Po cestě se v srpnu zastavil také v Jihlavě, kde přespal přímo v redakci City.cz. A poskytl také rozhovor. 

V září pak serverem prosvištěl článek o plánech na rozšíření pražských cyklostezek. Zaujal také rozhovor s novým ředitelem jihlavského dopravního podniku.

v říjnu pak vyvolala zájem zpráva o uzavření českobudějovického náměstí pro auta o adventních nedělích a trzích. Originální způsob označení hrobů na brněnském hřbitově QR kódy také nenechal čtenáře klidnými.

V listopadu vyvolal ohlas rozhovor s mladou kavárnicí, která vyměnila svůj dětský sen o varieté v pražské pasáži za kavárnu v Jihlavě, kde se to hemží příběhy. 

Zaujal také článek o zlínském půlmaratonu který si přečetlo 8712 čtenářů. A konečně v prosinci pak vyvolal odezvu příběh trojice Jihlavanů, která od sauny chtěla víc, tak si postavili svoji. Vedle starého sila, v námořním kontejneru


Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: