Odpůrci drog navštíví 39 měst a na kole či během urazí 1 100 kilometrů, aby před nimi varovali  City
  11.06.2019

Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 39 měst Čech a Moravy a měří 1 100 kilometrů. Tým 8 až 10 cyklistů-běžců, kteří žijí bez drog, urazí tuto vzdálenost za 10 dní. Denně urazí asi 110 kilometrů. A jejich cíl? Tím je především osvěta dětí. Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.

Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. "Tato aktivita chce upozornit na drogovou negramotnost u dětí a mládeže a volá po zvýšení protidrogové osvěty v zemi. Výrobci, propagandisté a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a to, že děti neví, co drogy jsou a co způsobují, a především zneužívají lhostejnost rodičů a institucí," uvedl za organizátora akce, občanské hnutí Řekni ne drogám - řekni ano životu, mluvčí Tomáš Kraus.

Podívejte se na starší videoupoutávku k ročníku 2017:17. ročníku Cyklo-běhu odstartoval v pondělí 10. června v Orlové za účasti stovek dětí, osobností a hostů. Další desítky mladých sportovců pak společně s cyklo-běžci odstartují letošní turné. Například ve čtvrtek 13. června dorazí do Jihlavy a celá akce bude zakončena v Praze v pátek 21. června.

Ve městech na naplánované trase zastavuje tým lektorů, kteří si pro děti a mládež připravili přednášky s názvem Pravda o drogách. "Studie totiž naznačují, že mladí lidé, kteří nezačali brát drogy do svých 21 let, již s největší pravděpodobností s drogami nikdy nezačnou," dodal Kraus.


Autor: ) ( red
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: