Vysočina hledá talent. Nadaní žáci a studenti získají ocenění a stipendium 06. 05. 2017

Vedení hejtmanství odmění nadané děti za jejich úspěchy z humanitních, uměleckých, přírodovědných, technických či sportovních oborech, hlavně však ti nejlepší získají i jednorázová či dlouhodobější stipendia.

Žáci a studenti z Vysočiny mohou i letos získat ocenění Talent Vysočiny a Cenu hejtmana Vysočiny.

„Chceme podpořit žáky a studenty, kteří vynikají v určitém oboru, věnují se mimoškolním aktivitám a svůj talent a nadání cíleně rozvíjí,“ uvedla radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

Ti nejlepší navíc získají od kraje motivační stipendium, které by jim mělo do budoucna v jejich aktivitách pomoci.

Vítěz v daném oboru a kategorii získá ocenění Talent Vysočiny a stipendium tisíc nebo dva tisíce korun po dobu deseti měsíců.

Tisícovka, dvě i deset

Další komisí nominovaní talentovaní žáci dostanou jednorázovou odměnu tisíc nebo dva tisíce korun.

„Žákům oceněným cenou Talent Vysočiny může hejtman Kraje Vysočina udělit Cenu hejtmana Vysočiny za zcela výjimečné výsledky v určitém oboru, s tím je spojeno jednorázové stipendium ve výši pět nebo deset tisíc korun,“ ujasnila radní Jana Albrechtová z odboru školství, mládeže a sportu.

Návrh na nominaci lze podávat po 25. května na adrese Active - středisko volného času, příspěvková organizace, Dolní 3, 591 01. Návrh je potřeba zaslat zároveň elektronickou poštou na adresu talent@activezdar.cz.

„Podat jej může škola, školské zařízení či organizace s výchovou a vzděláním v pěti oborech – humanitním, uměleckém, přírodovědném, technickém a sportovním,“ ujasnila Albrechtová s tím, že návrh je nutné zaslat na předepsaném formuláři s odůvodněním nominace a výčtem úspěchů za hodnocené období: od 22. května loňského roku do stejného data roku letošního.

Slavnostní vyhlášení ceny Talent Vysočiny a Cena hejtmana Vysočiny se uskuteční 27. června ve Žďáru nad Sázavou.


Autor: Vendula ŠťávováVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: