Květina, voňavá káva a dort. Šéf jihlavského fitka se rozhodl rozvážet pozitivní náladu
Máte náročný den v práci a zničehonic za vámi někdo přijde, dá vám krásnou květinu, voňavou kávu a sladký dort. Tak by se dala zjednodušeně popsat nová aktivita zvaná „Pozitivní nálada všem“. Zakladatelem projektu, který má za cíl rozjasnit den lidem z Jihlavy, je majitel místního fitness centra Fitpeople Zdeněk Štrof.

„V těžkých dnech je potřeba si pomáhat,“ říká zakladatel projektu „Pozitivní nálada všem“ a majitel jihlavského fitness centra Zdeněk Štrof, proč vymyslel akci, která má rozjasnit den Jihlavanům. 

„Cílem je šířit pozitivní náladu po Jihlavě v dnešní, řekl bych, těžké době. My vytvoříme příspěvek a lidé pod něj pak sami navrhnou jednotlivé osoby, firmy nebo organizace, kterým chtějí rozveselit tyto těžké dny,“ popisuje Štrof.

Na organizaci aktivity není Štrof sám. Zapojil se do ní totiž celý tým fitness centra společně s Květiny trochu jinak Jany Bažó a Kavárnou Paseka Pavly Pasekové. Jana Bažó poskytla květiny, Pavla Paseková napekla dorty a poskytla další dobroty a Gabriela Ondráková, Natalie Havlíčková s Nikolou Judovou z týmu sport centra  květiny rozvážely a s úsměvem rozdávaly.   

„Jeho lidé“ navštívili a rozzářili den lidem například v jihlavských organizacích Život 99, Integrovaném centru sociálních služeb nebo Psychiatrické nemocnici. Potěšili také sestry v krajské nemocnici nebo jednotlivce, kterým chtěli udělat radost rodinní příslušníci, kamarádi nebo známí. 

Z některých reakcí jsem měl na krajíčku, přiznává majitel fitness centra

Reakce obdarovaných jsou mnohdy k nezaplacení, pochvaluje si Štrof. A často jsou i vidět.  „Pro obdarované je donáška dobrot a květin vždy velikým překvapením. Často jsou nebo byli tak vděční a dojatí, že jsem sám měl na krajíčku,“ popisuje Zdeněk Štrof.

„Děkujeme za dnešní úžasné překvapení od Fitpeople, Kavárna Paseka a květinářky Jany Bažó, kteří v této nelehké době šíří pozitivní náladu prostřednictvím dárků. Udělali jste nám obrovskou radost,“ vyjadřují vděčnost na sociální síti lidé z Život 99. 

„Pozitivní nálada všem přijela i k nám do denního stacionáře v Žižkově ulici. Děkujeme iniciátorům aktivity Fitpeople za doručení krásných růží od Jany Bážo a výborného dortu z Kavárny Paseka. Velmi nás potěšilo, že v náročném období šíříte pozitivní náladu prostřednictvím milých dárků,“ děkuje pak na svém facebookovém profilu Integrované centrum sociálních služeb Jihlava. 

Radost může podle Štrofa dělat kdokoliv. Konkrétně třeba květinu lze podle něj koupit i v dnešní době. „Jenže spousta lidí ani neví, že mají květinářství otevřeno. A někde pak musí kvůli nízkému počtu zákazníků květiny vyhazovat,“ říká smutně. 

Co se týče pokračování projektu, majitele jihlavského sport centra už oslovily i některé jihlavské firmy s nabídkou, že by sponzorovaly dárky pro radost. „Jak to vše bude pokračovat, uvidíme,“ dodává Štrof. 


Autor: Zuzana Dudášová

Pracovala v redakci regionálního Deníku, poté v krajské MF DNES. Vidět jste ji také mohli jako televizní reportérku v TV Barrandov. Více jak dva roky zněl její hlas na vlnách Českého rozhlasu Vysočina. Kromě psaní textů a spolupráce s portálem City.cz se také věnuje fotografování.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: