K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí ráno u obce Štoky, na hlavním tahu z Jihlavy směrem na Havlíčkův Brod. Čelně se tam střetl kamion s dodávkou.
"Ano, nehoda se stala, na místě probíhá šetření," uvedla v pondělí před osmou hodinou ráno mluvčí policie Dana Čírtková s tím, že zatím nemá podrobnější informace.
"Hasiči pomáhali s ošetřením a transportem zraněné osoby do sanitního vozu. Dále zajišťovali vozidla proti úniku provozních kapalin a technicky zabezpečili místo nehody," uvedla po jihlavský portál City.cz mluvčí hasičů Petra Musilová.
Provoz na silnici byl po nehodě uzavřen. "Pak byl na chvíli otevřen provoz v jednom jízdním pruhu, v tuto chvíli je ale komunikace z důvodu vyprošťování jednoho z vozidel uzavřena," dodala v 8.40 hodin mluvčí hasičů s tím, že zásah stále pokračuje.
Odpoledne už bylo jasné, že za nehodu mohl mikrospánek dvaapadesátiletého řidiče dodávky Iveco, který měl od Jihlavy namířeno směrem na Havlíčkův Brod. "Na přímém stoupajícím úseku komunikace se plně nevěnoval řízení vozidla a pravděpodobně vlivem mikrospánku přejel do protisměru, kde v tu dobu projížděl řidič nákladního vozidla Volvo s návěsem," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.
Řidič protijedoucího vozu Volvo začal brzdit a střetu se snažil zabránit také tím, že strhl řízení vlevo. "Střetu se mu nepodařilo zabránit a mezi vozidly došlo k čelnímu střetu pravých částí vozidel," dodala mluvčí policie.
Po střetu Volvo přejelo vpravo mimo vozovku, kde najelo do vzrostlého keřovitého porostu. Ten následně přetrhl telefonní vedení.
"Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění devětačtyřicetiletého spolujedoucího z vozidla Iveco, který musel být vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice v Brně," uvedla Čírtková.
Alkohol byl u obou řidičů vyloučen na místě nehody provedenou dechovou zkouškou. Při nehodě vznikla škoda celkem na 320 tisíc korun. "Silnice byla po nehodě a v době odstraňování následků zhruba dvě hodiny neprůjezdná. Poté byla průjezdná se zvýšenou opatrností," dodala mluvčí policie.
Je to přitom za poslední dva dny už druhý čelní střet, ke kterému na této trase došlo. V sobotu brzy ráno se rovněž u Štoků srazil osobní vůz s dodávkou. Osmačtyřicetiletá řidička osobního auta nehodu nepřežila (o sobotní dopravní nehodě jsme psali zde).
Autor: (mkk)
Autor: Administrátor Administrátorský
Přidejte se k nám na facebooku!