Plzeň i Chomutov vstali z mrtvých a po obratu v sériích putují do play-off

12. 03. 2017

Piráti rozstříleli Mladou Boleslav 6:1 a po třech výhrách v řadě putují do čtvrtfinále play-off, kde narazí na Třinec. Stejný kousek se povedl i Plzni, která v pátém zápase porazila Vítkovice gólem v čase 94:22 a ve čtvrtfinále narazí na Liberec. Česká extraliga zažila obrat ze stavu 0:2 na 3:2 poprvé od roku 1994 a to hned v dvojím provedení.

Den plný historických milníků

Chomutov nastoupil do rozhodujícího utkání odhodlaný a zápas se začal lámat už v první třetině. Výhru domácích dirigoval Ivan Humpl, jenž dvěma góly poslal Piráty do rychlého vedení 2:0. Definitivní tečku za zápasem udělali domácí ve druhém dějství, kdy Středočechům nasázeli čtyři branky.

Pardubice - Olomouc 5:3

Čestného gólu se Boleslav dočkala osm minut před koncem, když upravil na konečných 6:1 Lukáš Žejdl. Závěr zápasu byl velmi emotivní a hráči Boleslavi Jakub Klepiš a David Štych vyfasovali desetiminutové tresty, druhý jmenovaný za nesportovní chování si v zápase vykoledoval neskutečných padesát pět minut. Chomutov tak míří do čtvrtfinále play-off, kde narazí na Třinec.

Hokejový maraton

V jubilejní padesáté sérii, která doběhla do rozhodujícího utkání mluvily všechny statistiky pro Vítkovice. V předchozích jednatřiceti případech se v těchto zápasech radovaly domácí celky. Indiáni rozhodli v čase 94:22 a jednalo se o třetí nejdelší zápas v historii extraligy. V zápase předváděli oba brankáři parádní výkon. Plzeňský Matěj Machovský předvedl padesát čtyři zákroků a držel hosty nad vodou. Vítěznou branku Plzně vstřelil David Stach (více o zápasu zde).

"Nyní zažíváme euforii. Vítkovice nám to nedaly zadarmo a my jsme rádi, že si prodloužíme sezónu. Jsem rád, že jsme to dneska urvali a neudělali jsme zbytečnou chybu. S Libercem to bude velký boj," řekl pro Českou televizi hrdina Indiánů brankář Matěj Machovský.

Play - out

O sestupujících do baráže je už rozhodnuto a na atmosféře zápasů se do negativně podepsalo. Na utkání Zlína a Olomouce, které mají jisté strvíní v nejvyšší soutěži přišlo pouhých čtrnáct set dvacet sedm diváků, kteří sledovali výhru Hanáků 2:0 (více o zápase se dočtete zde).

V zápase týmů, které si jistě zahrají baráž mezi Pardubicemi a Karlovými Vary se bojuje spíše o sebevědomí do závěrečných bojů o udržení v nejvyšší české soutěži. Tentokrát se dařilo domácím Pardubicím, které svého soupeře porazili 5:3.

Autor: Lukáš Vaňkát

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.