VIDEO: Kamion zablokoval dálnici do Polska. Sníh komplikuje dopravu v celém ČeskuNehoda na 290 kilometru D1 zastavila dálnici. FOTO: HZS Olomouckého kraje  City
  01.02.2017

Česko zasypal sníh. A na dálnicích to přineslo nehody. Meteorologové předpověděli, že během dopoledne 1. února napadne na většině území od 1 do 7 cm nového sněhu. Na Českomoravské vrchovině a západě Moravy může napadnout 5 až 15 cm nového sněhu. Až do čtvrtka bude občasné sněžení na většině území Moravy a Slezska pokračovat.

"Výstrahu budeme upřesňovat podle aktuální situace," uvedli meteorologové na webu ČHMÚ. Řidičům doporučují: "Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit opatrně. Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

Hasiči i policisté však v noci i ve středu dopoledne řešili nehody, vzniklé v souvislosti s počasím a stavem silnic. Kolony se před jedenáctou hodinou dopoledne tvořily na dálnici D1 ve směru na Prahu, nedaleko Jihlavy.

Na dvanáctém kilometru dálnice D46, v pravém pruhu ve směru na Vyškov se ve středu dopoledne nacházel havarovaný nákladní vůz s návěsem. "Došlo k úplné uzavírce ve směru na Vyškov a doprava je odkloněna," uvedl mluvčí policistů Olomouckého kraje Petr Piňos ve středu krátce po osmé hodině ráno. 

"Havarovaný kamion u Brodku u Přerova částečně blokuje jeden jízdní pruh, z proražené palivové nádrže uniklo asi 200 litrů nafty. Hasiči jsou na místě a situaci řeší," uvedla ve středu po osmé hodině ráno mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Také silnice mezi obcí Kokory a Přerovem je průjezdná pouze zvýšenou opatrností a jen pro osobní auta. Na 308. kilometru dálnice D1 se střetlo nákladního auto s návěsem s osobním vozem.  Místo nehody je podle mluvčího policie Piňose průjezdné ze zvýšenou opatrností.

"Až do ranních hodin policisté a hasiči likvidovali nehodu na D2, na 7.8 km na trase z Brna do Lanžhotu. "Silnice byla kvůli nehodě uzavřena a nehoda se neobešla bez zranění. Vozidla narazila do panelů na vozovce, odklon byl veden na EXITu 3," uváděl web Dopravniinfo.cz.

V protisměru se dálnice D2 zastavila na 11,8 km. "Uzavřeno, nehoda nákladního vozidla, probíhají záchranné a vyprošťovací práce. Cisterna ve škarpě, zablokované a neprůjezdné jsou dva jízdní pruhy," hlásilo Dopravniinfo.cz.

Ve směru do Brna se na 6,5 km D2 srazila čtyři auta, ale nehoda se obešla bez zranění.

Kamion mimo dánici se octl také na D1 na  331.6 kilometru na trase z Lipníka nad Bečvou do Polska. "Nehoda nákladního vozidla, neprůjezdná zpevněná krajnice, kamion mimo komunikaci, bez zranění," informoval web.

VIDEO: Převrácený kamion na 290 kilometru dálnice D1


Autor: ) ( red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: