Na loukách ubylo bzukotu. Začínající včelaři mají peníze na chov, úly i vybavení 22. 02. 2017

Včelařina je krásná práce, ale i dřina, navíc včelstva napadají zákeřné choroby a není jednoduché jejich chov zdárně zvládat. Není divu, že se k úlům mladý lidé neženou. V roce 2017 však včelaři dostanou od krajského úřadu 400 tisíc korun na chov, vybavení i potřebné pomůcky.

Včelaři v Olomouckém kraji dostanou letos 400 tisíc korun. Peníze pomohou začínajícím včelařům, kteří bydlí v Olomouckém kraji a kteří doposud neměli žádné včelstvo.

Krajské dotace se dostanou i ke včelařům, kteří museli svá včelstva zlikvidovat kvůli nařízení Státní veterinární správy, jež způsobily včelí nemoci.

„Cílem poskytování těchto dotací je podpořit zájem začínajících včelařů, zvýšení počtu včelstev a zkvalitnění jejich chovu, omlazení členské základny včelařských spolků, ale také obnova zlikvidovaných včelstev,“ sdělil náměstek hejtmana Milan Klimeš.

Každý žadatel z celkové částky může posléze dostat až deset tisíc korun. Za peníze mohou být zakoupeny úly, plemenný a chovný materiál nebo základní vybavení a pomůcky.

Včelaři si mohou o dotace zažádat od 31. března do 13. dubna.


Autor: Lenka DrelichováVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: