Teploty kolem nuly a místy slabé sněžení. Ani letos zřejmě bílé Vánoce nebudouBohatá sněhová nadílka z uplynulého týdne by se neměla opakovat. Teploty se naopak mohou držet mírně nad nulou. Zdroj: Ilustrační foto, City.cz  City
  17.12.2018

Dopravní kolaps dálnice D1 z minulého týdne by se snad neměl opakovat. Dle informací Českého hydrometeorologického ústavu lze v nadcházejícím týdnu očekávat denní teploty mírně nad nulou a jen místy slabé sněžení. Na bílé Vánoce to letos znovu příliš nevypadá.

Kdy naposledy byly bílé Vánoce? Tuto otázku si klade spousta lidí, toužících po zimě podle Josefa Lady. Sněhová pokrývka během vánočních svátků je čím dál větší raritou. A ani letos tomu zřejmě podle předpovědi meteorologů nebude jinak.

Podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu lze očekávat v průběhu posledního předvánočního týdne teploty pohybující se kolem nuly, přes den mírně nad bodem mrazu. Místy, a to hlavně ve vyšších polohách, lze očekávat mírné sněžení.

Na silnicích tak řidičům spíše než sněhové jazyky může hrozit namrzající vozovka. 

Foukat bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti 1 až 4 metry za sekundu.

Nesnesitelně mrazivo nebude ani v noci. Nejnižší teploty by měly dosahovat minus šesti stupňů, postupně s blížícím se posledním předvánočním víkendem i po setmění bude jen kolem nuly.


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: