Liga plná zahraničních hvězd začíná i sázkařům, tipují na titul pražskou SlaviiLigu zahájí zápas Zbrojovka - Baník. FOTO: FC Zbrojovka Brno  City
  28.07.2017

Fotbalová válka o miliony a prestiž začíná už v pátek a hned v úvodu nabídne prestižní moravský duel Zbrojovky s Baníkem. Další lákadla pro diváky jsou zahraniční posily Slavie a Sparty a souboj o Ligu mistrů i o Evropskou ligu. Podle expertů se o prvenství v tuzemsku budu bít pražská es s Plzní.

Letošní sezónu mnozí odborníci tipují na nejatraktivnější v české historii, neboť na fanoušky čeká řada novinek. Český mistr se po třinácti letech automaticky kvalifikuje do ligy mistrů, což mu poskytne finanční injekci v podobě 350 milionů korun.

Další revoluční novinkou bude zkouška zapojení videorozhodčích, kteří by se měli do zápasů prosadit už na jaře.

Kromě hráčů se do soutěžení zapojí také sázkaři, kteří mají o letošním vítězi jasno. „Nejvíce se zatím sází na titul Slavie 2,25:1, která obhajuje titul, posílila významně kádr o hráče známé v evropském měřítku a je největším favoritem nového ligového ročníku,“ řekl mediální zástupce sázkové kanceláře Tipsport Michal Peterka.

Zajímavý fenomén je podle Peterky Ostrava, která je známa svou fanouškovskou základnou, což se projevuje i na sázkách, kdy v obřím kurzu 400:1 je u Tipsportu vsazeno 573 tiketů na titul Baníku.

„Možná v tom hraje roli i návrat Milana Baroše, a tak v Ostravě můžeme čekat fotbalovou horečku," poznamenal bookmaker Tipsportu Petr Urbanec.

Sázkaři také tipují celky, které v příští sezóně na prvoligový trávník nevyběhnou. „Sestupem jsou podle bookmakerů nejvíce ohroženi Jihlava 2:1, Karviná 2,7:1, Bohemians 3:1, Slovácko 4:1,“ popsal Peterka.

Další ročník fotbalové sezóny začne „rizikovým derby“ Brno – Ostrava, které od 17.00 odvysílá Česká televize.

ČTĚTE TAKÉ:

FC Vysočina zahájí ligu v Karviné, v nejvyšší soutěži startuje pošesté v řadě

Zbrojováckou sezonu zahájí rizikové derby s velkým rivalem: na Srbskou míří Baník​


Autor: Lukáš Vaňkát

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: