Ožívají plány nákupní zóny Aventin. Možná nabídne i třetí Lidl v Jihlavě 22. 05. 2017

Nová obchodní zóna by v Jihlavě mohla začít vznikat na podzim. Vše záleží na jediném - zda kývne společnost provozující síť supermarketu Lidl na námluvy s investorem, jen stojí za projektem Aventin u obchvatu Jihlavy a výpadovky na Pelhřimov.

Na 160 tisíc metrů čtverečních pro nové obchody a parkovací plochy. Takové jsou už léta záměry projektu Aventin - největší jihlavské nákupní zóny u výpadovky z Jihlavy směrem na Pelhřimov. Za obchvatem města se mělo začít stavět už před lety. Avšak plánům chybělo jediné - vstup potravinářského řetězce, který by stvrdil svůj zájem vystavět v nové obchodní zóně svůj potravinový supermarket. 

Nyní to vypadá, že by se na podzim letošního mohlo začít stavět. Zpravodajskému portálu City.cz to potvrdil Ota Kohoutek, šéf celého projektu Aventin. "Máme od společnosti Lidl už takzvanou deklaraci o zájmu umístit svoji třetí provozovnu v rámci Jihlavy v naší lokalitě, momentálně se jedná o dalších podmínkách," uvedl Kohoutek s tím, že zatím tedy nic není definitivní. 

"Můžeme potvrdit, že v současné době s obchodní zónou Aventin jednáme. Dosud však nepadlo finální rozhodnutí. Z tohoto důvodu nemůžeme poskytnou bližší informace," uvedla pro portál City.cz za řetězec Lidl Zuzana Holá. 

"Věřím, že se nám jednání povede a na základě toho začneme jednat i s dalšími prodejci, kteří by měli víceúčelovou obchodní zónu naplnit," dodal investor, který o tomto záměru jednal znovu už i na jihlavské radnici. 

Hypermarketům je odzvoněno
Pokud by jednání ohledně umístění supermarketu Lidl dopadlo podle současného plánu, mohlo by se do země kopnout letos na podzim. 

"Předpokládá se, že hrubé terénní práce by v lokalitě mohly začít v září, říjnu, a trvaly by do poloviny příštího roku, protože tam jsou neuvěřitelné objemy přesunu zeminy," potvrdil na pondělním jednání městského zastupitelstva náměstek jihlavského primátora Vratislav Výborný. 

A když vše poběží hladce, tak by podle Kohoutka Aventin mohl otevřít na jaře roku 2019. 

Původní plány co se týče rozsahu zóny měly zůstat zachovány, ovšem bez původně zamýšleného hypermarketu. "Dobám hypermarketů už je odzvoněno, stávající trend už není o velkoplošných prodejnách," nastínil Kohoutek s tím, že obchodní zóna by měla nabídnout třeba i módu, nábytek, nebo provozovnu rychlého občerstvení. 

V obchodní zóně by pak mělo najít místo pro zaparkování 1185 aut. 

Křižovatku nám investor zaplatí, tvrdí náměstek
Součástí projektu však byly původně i podmiňující investice do okolní infrastruktury - vybudování cyklostezky, odbahnění nedalekého rybníka a také zejména vyřešení problematické křižovatky u čerpací stanice Ono.

"Máme podepsanou smlouvu, kde jsou definovány záležitosti, které investor musí udělat. Druhá věc je křižovatka u Ona, kde měli povinnost vybudovat kruhový objezd, nakonec však bylo dohodnuto, že tam bude klasická křižovatka se světelným značením, na tom se nyní projekčně pracuje," dodal náměstek Výborný s tím, že tento projekt nyní připravuje radnice.

"Rozhodně ale v tomto nehodláme ustupovat, pokud křižovatku nebude realizovat investor nákupní zóny, tak nám vybudování křižovatky zaplatí, v tomto nehodláme zastupovat a to na jednání s investorem zaznělo," dodal Výborný.


Autor: Michal Kolařík

Spoluzakladatel a provozovatel portálu City.cz. Náměty živnostníků a firem z jejich denní rutiny přenáším na náš vývojový tým. S cílem přinést inovace v zákaznických službách prostřednictvím rezervačního systému Citydiář a věrnostního programu Citykarta, služeb od City.czVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: