O postupujících je rozhodnuto, Černý Petr zbyl na Olomouc a Zlín  City
  03.03.2017

Základní část hokejové extraligy je u konce a všechny karty už jsou rozdány. Liga byla v letošní sezóně velmi vyrovnaná a až do posledního kola se netušilo, kdo postoupí to předkola a utká se o play-off. Před branami vyřazovacích bojů zůstali hokejisté Zlína a Olomouce.

Vítězný konec

Hokejisté Pardubic se v letošní sezóně neukazují v dobrém světle a to nejtěžší je teprve čeká. Po konci základní části mají jistou baráž, kde se utkají s finalisty WSM ligy. Malou náplastí jim může být vítězství 4:3 nad Litvínovem.

Poklidné zápasy

Zápas kde o nic nešlo, odehrál Hradec Králové na ledě Chomutova. Hradec měl jisté play-off a domácí zase předkolo.  Královéhradečtí hokejisté po výhře 3:1 upevnili čtvrté místo v tabulce a jejich soupeřem v play-off bude Litvínov (více o zápase zde).

 Výsledky 52. kola extraligy

Pardubice - Litvínov 4:3

Chomutov - Hradec Králové 1:3

Třinec - Vítkovice 3:2 pp.

Zlín - Karlovy Vary 3:2  sn.

Olomouc -  Brno 3:2 sn.

Liberec - Mladá Boleslav 4:1

Sparta - Plzeň 2:3 sn.

Další zápas, kde měly oba celky jistý přímý postup nebo předkolo se odehrál mezi Třincem a Vítkovicemi. Moravské derby, kde Oceláři porazili Ostravany 3:2 v prodloužení (více zde).

Těsně pod čarou

Hokejisté Zlína udrží příští rok extraligu, ale s letošním ročníkem nebudou Ševci spokojení. V posledním zápase, kde bojovali o předkolo, porazil předposlední Karlovy Vary 3:2 až po nájezdech, což na postup mezi prvních deset nestačilo.

Stejně jako Zlín dopadli hokejisté Olomouce, kteří také udolali svého Kometu až po nájezdech.  Hanáci stejně jako Zlín extraligu udrží, ale naději na play-off drželi až do posledního kola (podrobnější informace zde).

Potvrzení role favorita

Liberec si po výhře 4:1 nad Mladou Boleslaví vychutnal oslavy zisku Prezidentského poháru. Bílí Tygři tak obhájili loňské prvenství a se ziskem sto tří bodů se vyhřívají na čele extraligy.


Autor: Lukáš Vaňkát
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: