Novým ředitelem jihlavské zoo bude dlouholetý zaměstnanec Jan Vašák 22. 03. 2018

Město rozhodlo o novém řediteli zoologické zahrady, na místo současné ředitelky nastoupí k 1. červenci zoolog Jan Vašák, který zde pracuje již 22 let.

Rada města na svém čtvrtečním zasedání rozhodla o tom, kdo bude dalším ředitelem jihlavské zoologické zahrady. Po současné ředitelce, která odchází do důchodu, Elišce Kubíkové, na místo 1. července nastoupí zoolog Jan Vašák.

Do výběrového řízení se celkem přihlásilo pět uchazečů, ze současných zaměstnanců se přihlásil také tiskový mluvčí zoologické zahrady, Martin Maláč. Komise se potencionálních ředitelů ptala hlavně na otázky budoucnosti jihlavské zoologické zahrady.

"Jeden ze zásadnějších bodů byl, co si představují s Modetou. Byly tedy představeny různé vize, které fungovaly jako vhled do budoucnosti zoologické zahrady. Pak tam byly vize typu spolupráce s příspěvkovými organizace a podobně," přiblížil primátor.

Jan Vašák pracuje jako zoolog v jihlavské zoologické zahradě již 22 let, současná ředitelka byla do pozice zvolena v roce 2005. 

"Oba dva tam stále pracují, tak doufejme, že budou schopni se rozumně na předání pozice domluvit," doplnil náměstek primátora Vratislav Výborný.


Autor: Aneta HrdličkováVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: