Nevidomý Ondřej přeběhne republiku. Chce vybrat peníze na zrakově postižené dětiOndřej Zmeškal oslepl po sérii neúspěšných operací. Se svým osudem se ale pere statečně a dokázat to chce také přeběhnutím republiky. FOTO: Nadace Leontinka  City
  06.09.2018

O úctyhodný výkon pro zdravého člověka se chce pokusit nevidomý Ondřej Zmeškal z Třebíčska. Během deseti dnů hodlá přeběhnout Českou republiku ze západu na východ. Chce tak pomoct vybrat peníze na zrakově postižené děti.

600 kilometrů. Tolik měří vzdálenost nejzápadnějšího a nejvýchodnějšího cípu České republiky. Řada sportovních týmů, které musí tuto vzdálenost absolvovat v rámci svých soutěží, jezdí o den dříve kvůli regeneraci sil po náročné cestě. Nevidomý Ondřej ji však pojal jako velkou výzvu.

Svůj běh odstartuje v sobotu 8. září. Přes Aš, Prahu, Pardubice, Olomouc a Třinec doběhne do Jablunkova, kde své desetidenní putování zakončí.

Celou akci zaštiťuje Nadace Leontinka. Ondřej bude v průběhu satelitně sledován, a tak bude možné zjistit, kde se momentálně nachází. Stejně tak budou k dispozici údaje o tom, kolik kilometrů už uběhl a kolik ho ještě do cíle cesty čeká.

Průměrně čeká Ondřeje zhruba 65 kilometrů za den. Na ty ale nebude sám.

„Mými parťáky budou traséři, kteří se postupně vystřídají. A také veřejnost. Přidat se může každý a běžet vybraný úsek podle své libosti.  Do cíle plánuji doběhnout 17. září,“ uvedl odvážný sportovec.

Hlavním cílem běhu bude upozornění na fakt, že všude kolem jsou nevidomé děti, které milují sport, ale potřebují pomoc. V souvislosti s během byla spuštěna i sbírka na stránce darujme.cz. Jako cílovou částku Ondřej nastavil 186 tisíc korun. Věří, že se mu podaří sen splnit a peníze na děti vybrat.

Pro Ondřeje to nebude první takto dlouhý běh. V minulosti už například absolvoval Jihlavský půlmaraton či maraton na Velké čínské zdi.


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: