Měl sběr odpadků smysl, nebo ne? V Benešově ulici začnou uklízet za stravenky lidé z "azyláku"
Akce Pozdní sběr, kterou chtěli její organizátoři upozornit na nepořádek v ulicích Jihlavy, možná měla svůj efekt. Od pondělí budou kritizovanou Benešovu ulici uklízet lidé z azylového domu. Zásluhy akce dobrovolníků však primátor i šéf strážníků odmítá.

Nedopalky cigaret, ale i další odpadky z ulic sbírali před týdnem ve čtvrtek v centru města dobrovolníci a členové hnutí Forum Jihlava (psali jsme zde). Chtěli tak ukázat na to, že radnice podle nich nedostatečně kontroluje úklid města. Také kritizovali stav květináčů a truhlíků v pěší zóně v Benešově ulici. Prostor pro zeleň totiž sloužil jako popelníky a odpadkové koše.

Od pondělí budou tyto květináče nově uklízet lidé z jihlavského azylového domu. Odměnou jim budou stravenky.

"Odbor životního prostředí, městská policie a ředitel azylového domu David Chlupáček se dohodli, že počínaje pondělím 8. června budou úklid truhlíků a květináčů v Benešově ulici zajišťovat klienti azylového domu a kontrolu bude provádět městská policie," sdělil Karel Hadrava z kanceláře tajemníka v e-mailové zprávě adresované Miroslavu Tomancovi, jednomu z účastníků akce Pozdní sběr. 

Právě Tomanec už dříve upozorňoval radniční úředníky na stav květináčů v Benešově ulici. Až po akci Pozdní sběr se však věci náhle daly do pohybu. 

"Vzhledem k tomu, že jsme na problém byli upozornění, rozhodl jsem se oslovit azylový dům. Lidé z azylového domu uklízí nyní parky a proto jsem dal návrh. Ať dvojice, která uklízí Park Gustava Mahlera, si vezme na starosti i Benešovu ulici. Od pondělí si vezmou každý den igelitku a budou s ní ty vajgly z květináčů vybírat," uvedl pro JihlavaCity.cz ředitel městské policie Jan Frenc

Provedený úklid budou kontrolovat strážníci. "Když to nebude uklizeno, tak stravenku nedostanou," dodal Frenc. 

Šéf městské policie ale zároveň odmítl, že by to bylo na popud akce Pozdní sběr Fora Jihlava. "Ne to ne, tento impuls mě neoslovil, jsem pedant na čistotu a byla to moje iniciativa," dodal šéf strážníků. 

Náměstek primátora Milan Kolář (Forum Jihlava) však zásluhy připisuje právě svému hnutí . "Myslím, že akce napomohla k tomu, že se něco s tím stavem začalo dít, o nepořádku v ulicích se začalo mluvit a myslím, že tohle je výsledek," řekl náměstek Kolář. 

S tím však nesouhlasí ani primátor Jihlavy. "Není v tom souvislost. Občané města už dříve upozorňovali na stav zeleně v Benešově ulici. A ředitel městské policie pan Frenc nabídl už před upozorněním pana Tomance, aby tam lidé z azylového domu uklízeli, že se tak stane právě nyní je jen časová shoda," uvedl pro JihlavaCity.cz primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD). 

Obyvatelé azylového domu už dříve za stravenky uklízeli například i hradební parkán. 

ČTĚTE TAKÉ: 


Autor: Michal Kolařík

Spoluzakladatel a provozovatel portálu City.cz. Náměty živnostníků a firem z jejich denní rutiny přenáším na náš vývojový tým. S cílem přinést inovace v zákaznických službách prostřednictvím rezervačního systému Citydiář a věrnostního programu Citykarta, služeb od City.czVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: