Jaroslav Erik Frič a další osobnosti získali Cenu města Brna, navrženo jich bylo 60Jeden z držitelů ceny Jaroslav Erik Frič.  City
  04.02.2017

Cenu město uděluje osobnostem z různé škály oborů a činností. Mezi oceněnými byli například publicista a básník, či organizátor kulturních akcí Jaroslav Erik Frič a také Jindřich Höhm, který obdržel cenu in memoriam.

Mezi zvučná jména zajisté patří Jaroslav Erik Frič, jenž obdržel ocenění za literární činnost. K jeho nejznámějším dílům patří sbírka básní Kolotoče bílé hlasy nebo Jsi orkneyské víno a jiné básně. Psal ovšem i scénáře pro rádia a věnoval se i hudbě. 

Jindřich Höhm, který obdržel cenu in memoriam, se podílel na masové telěsné výchově mládeže a jako první byl jmenován univerzitním profesorem v oblasti tenisu, kterému se věnoval celý život. 

"Ceny města Brna pro rok 2016 jsou poctou vynikajícím osobnostem, jimž vděčíme za rozvoj široké škály oborů a činností – od  věd přes umění, sport, zásluhy o svobodu a demokracii až po mezinárodní spolupráci,“ zdůraznil primátor Petr Vokřál.

Za mezinárodní spolupráci města Brna cenu obdrželi Jana Šubrová, za zásluhy o svobodu a demokracii Emil Boček, za sport Karol Divín a za mimořádný přínos městu Stanislav Sedláček.

Rada města Brna navrhla šedesát osobností, ze kterých zastupitelé vybrali dvanáct laureátů.


Autor: Lukáš Vaňkát

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: