Krize odhalila charaktery lidí, postřehl provozovatel wellness ukrytého v horách na severu
V severním cípu republiky, přesněji Rychlebských horách, se ukrývá útulné wellness s domácí atmosférou. Místo, kam se klienti rádi vrací, si ale tak, jako většina podobných provozů, letos prožilo krušné chvíle. Téměř půl roku muselo být wellness Rychleby kvůl vládním opatřením uzavřeno. Provozovatel rodinného podniku Petr Horáček v rozhovoru pro City.cz prozradil, že to nebylo jednoduché. A těší se na Vánoce, kdy mívají vždy plno.

Můžete popsat, jak se vašeho podniku dotkla koronavirová krize? 

Asi jako všech, které dvakrát zavřeli. Skoro půl roku jsme nemohli podnikat, ale účty jsme platit museli. Na jaře nám alespoň stát něco odpustil. Teď nám pro změnu neodpustili nic. Máme nějakou rezervu, ze které žijeme. 

Můžete popsat blíže Vaše podnikání? 

Jsme malé rodinné wellness s ubytováním v pěti pokojích. Hosté u nás najdou sauny, vířivky, masáže, kosmetiku i pedikéru a také výživové poradenství. 

Jak se zavření podniku dotklo zaměstnanců? 

Museli jsme zaměstnance propustit, protože podmínky od státu jsou likvidační pro případ, kdy bychom provedli něco špatně. Když nám vydají peníze, v tu chvíli se řadíme do fronty na kontroly a hrozbu sankcí, vracení dotací a penále. Stačí se zmýlit v nějakém čísle, nebo datumu. Pro OSVČ je to těžký risk.

Kolika zaměstnanců se to dotklo? 

Dotklo se to šesti zaměstnanců. 

Počítáte s tím, že jakmile to vláda dovolí, znovu otevřete? 

Ano, samozřejmě. 

Připravujete se na to nějak speciálně? 

Když nás ze dne na den zavřeli, museli jsme objednané klienty obvolat a vysvětlit jim, že nemohou přijít. Nyní zase klientům voláme a snažíme se je objednat tak, aby se od pondělí dalo pracovat. 

Byla pro vás koronavirová krize dosud v něčem i ponaučením? Byla pro vás v něčem i pozitivní? 

Trochu jsme si po hektickém létě odpočinuli, ale jinak na tomto nic extra pozitivního není. Je fakt, že člověk víc nahlédne do zaměstnanců, jak se chovají v jiných situacích, než jsou běžné. Ale ne, že bych zrovna toto potřeboval vědět.

Takže vám krize ukázala charakter některých lidí, když jsou ve stresu nebo pod tlakem? 

Ano. 

Léto se u vás vydařilo? 

To je víceméně vždy povedené zvlášť letos, když lidé nemohli do zahraničí. Ale dá se říct, že plné stavy máme přes léto pořád. 

Připravujete na Vánoce nějaké speciální akce, nebo nabízíte dárkové vouchery? 

Vouchery nabízíme už od počátku, co wellness provozujeme. Vánoce máme vždy dost obsazené, takže dělat nějaké speciální akce pro přilákání zákazníků nemá cenu. 

Na co byste nalákali přece jen zájemce, kteří touží vyzkoušet wellness Rychleby? 

Jsme malé rodinné wellness na konci světa. Takže asi na klid. Nezažijete tu hlavu na hlavě. Na každého klienta máme na procedurách dost času ho opečovat, ve wellness má zase svůj prostor a soukromí. Lidé co u nás byli se k nám často vracejí.


Autor: Michal Kolařík

Spoluzakladatel a provozovatel portálu City.cz. Náměty živnostníků a firem z jejich denní rutiny přenáším na náš vývojový tým. S cílem přinést inovace v zákaznických službách prostřednictvím rezervačního systému Citydiář a věrnostního programu Citykarta, služeb od City.czVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: