Krajská města otevřou florbalové fanzóny. Nabídnou velkoplošnou projekci i doprovodný program

Čeští florbalisté ovládli svou základní skupinu. Za vysněnou medailí je poženou i fanoušci ve fanzónách. Zdroj: Český florbal

05.12.2018
Fotbaloví či hokejoví fanoušci už tuto vymoženost dobře znají. Pokud zrovna nemohou být přímo v místě konání velkolepé sportovní akce, ale chtějí alespoň trochu okusit atmosféru šampionátu, schází se na prostranstvích u velkoplošné projekce. S tou nyní přichází i florbal. Ten navíc přidá také doprovodný program.

Dvanáct krajů, které tvoří pomyslný republikový prstenec kolem Prahy a Středočeského kraje, se zapojí do projektu florbalových fanzón. Ty nabídnou sportovním příznivcům možnost okusit alespoň částečně atmosféru mistrovství světa ve florbale, které se koná v republikové metropoli.

Lokality, do nichž budou fanzóny umístěné, se neuvěřitelně liší. Jejich poslání však bude do neděle stejné - dopomoct českým florbalistům k zisku medaile a znovu dokázat, že florbal už není jen sportem ze školních tělocvičen, jak mnozí posměváčci stále tvrdí.

V Ostravě vznikne fanouškovská základna v ČPP aréně na Hladnovské ulici, v Karlových Varech v unikátních prostorách hotelu Thermal, v Plzni bude připravena na Americké třídě, Ústí nad Labem nabídne prostory magistrátního atria na Velké hradební, v Liberci se milovníci sportu s děrovaným míčkem sejdou v obchodním centru Nisa. České Budějovice přivítají hosty na Sokolském ostrově.

„Jménem celého Českého florbalu a také našeho Regionu V bych chtěla všechny fanoušky pozvat do fanzóny v Českých Budějovicích. Krom sledování mistrovství, při kterém budou krásně vonět čerstvé palačinky, bude k dispozici také krytá hrací plocha, kde se mohou vyřádit nejen děti. Chybět nebude ani další doprovodný program a soutěže,“ lákala florbalová hejtmanka Jihočeského kraje Barbora Čížková.

Sportovní příznivci mohou zajet také do Jihlavy, kde na ně bude zhlížet busta Gustava Mahlera ve stejnojmenném parku, v Hradci Králové uvolnilo své prostory Taneční studio Sklep, v Pardubicích pro změnu tamější Sokol na Jiráskově ulici. V Brně se lidé sejdou na Pohořelci, v Olomouci na světoznámém výstavišti Flora a ve Zlíně v malenovickém obchodním centru.

Program všech fanzón startuje ve čtvrtek 6. listopadu v 16 hodin. Konec je plánován na nedělní 19. hodinu. Bližší informace o jednotlivých akcích lze nalézt na webových stránkách Českého florbalu.


Autor: Petr Jindra

Své pouto k City.cz si budoval po dobu dvou let jako externista-sporťák. Pak lásku projevil naplno a stal se plnohodnotným členem redakčního týmu.

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Unikátní výzkum se věnoval bagrům a rybám v horských potocích Beskyd

  19.02.2019
  Dlouhý by byl seznam institucí, které se podílely na výzkumu koryt potoků a bystřin v Beskydech, do kterých...

  Rekordní kurzy na Spartu, Komličenko králem střelců. Bookmakeři tipují fotbalové jaro

  14.02.2019
  Nejvyšší fotbalová soutěž se o víkendu naplno rozjela. Přestože venkovní počasí jaro příliš nepřipomíná,...

  Komunističtí pohlaváři dostali svá hesla v novém slovníku, jde o 300 jmen

  11.02.2019
  Ústav pro studium totalitních režimů vydal Biografický slovník vedoucích funkcionářů KSČ (1921-1989)....

  Smažené jídlo kuchaři často připravují na přepáleném oleji, varuje inspekce

  11.02.2019
  Nevábná vůně přepáleného fritovacího oleje nepatří k nešvarům bufetů a okének s rychlým občerstvením...

  Kam s ní? Nová aplikace najde cestu k boxům na vysloužilé žárovky

  10.02.2019
  Nerudovskou otázku v ženském rodě si pokládá řada lidí, když jim žárovka doslouží. Zatímco wolframové...

  VIDEO: Líbí se ti, mami? Dětské obrázky poradí jak pomoci při epileptickém záchvatu

  07.02.2019
  Epilepsie je ve společnosti stále do jisté míry tabu. Přestože je všeobecně známou nemocí, stále se najdou...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: