Krajská města otevřou florbalové fanzóny. Nabídnou velkoplošnou projekci i doprovodný program

Čeští florbalisté ovládli svou základní skupinu. Za vysněnou medailí je poženou i fanoušci ve fanzónách. Zdroj: Český florbal

05.12.2018
Fotbaloví či hokejoví fanoušci už tuto vymoženost dobře znají. Pokud zrovna nemohou být přímo v místě konání velkolepé sportovní akce, ale chtějí alespoň trochu okusit atmosféru šampionátu, schází se na prostranstvích u velkoplošné projekce. S tou nyní přichází i florbal. Ten navíc přidá také doprovodný program.

Dvanáct krajů, které tvoří pomyslný republikový prstenec kolem Prahy a Středočeského kraje, se zapojí do projektu florbalových fanzón. Ty nabídnou sportovním příznivcům možnost okusit alespoň částečně atmosféru mistrovství světa ve florbale, které se koná v republikové metropoli.

Lokality, do nichž budou fanzóny umístěné, se neuvěřitelně liší. Jejich poslání však bude do neděle stejné - dopomoct českým florbalistům k zisku medaile a znovu dokázat, že florbal už není jen sportem ze školních tělocvičen, jak mnozí posměváčci stále tvrdí.

V Ostravě vznikne fanouškovská základna v ČPP aréně na Hladnovské ulici, v Karlových Varech v unikátních prostorách hotelu Thermal, v Plzni bude připravena na Americké třídě, Ústí nad Labem nabídne prostory magistrátního atria na Velké hradební, v Liberci se milovníci sportu s děrovaným míčkem sejdou v obchodním centru Nisa. České Budějovice přivítají hosty na Sokolském ostrově.

„Jménem celého Českého florbalu a také našeho Regionu V bych chtěla všechny fanoušky pozvat do fanzóny v Českých Budějovicích. Krom sledování mistrovství, při kterém budou krásně vonět čerstvé palačinky, bude k dispozici také krytá hrací plocha, kde se mohou vyřádit nejen děti. Chybět nebude ani další doprovodný program a soutěže,“ lákala florbalová hejtmanka Jihočeského kraje Barbora Čížková.

Sportovní příznivci mohou zajet také do Jihlavy, kde na ně bude zhlížet busta Gustava Mahlera ve stejnojmenném parku, v Hradci Králové uvolnilo své prostory Taneční studio Sklep, v Pardubicích pro změnu tamější Sokol na Jiráskově ulici. V Brně se lidé sejdou na Pohořelci, v Olomouci na světoznámém výstavišti Flora a ve Zlíně v malenovickém obchodním centru.

Program všech fanzón startuje ve čtvrtek 6. listopadu v 16 hodin. Konec je plánován na nedělní 19. hodinu. Bližší informace o jednotlivých akcích lze nalézt na webových stránkách Českého florbalu.


Autor: Petr Jindra

Své pouto k City.cz si budoval po dobu dvou let jako externista-sporťák. Pak lásku projevil naplno a stal se plnohodnotným členem redakčního týmu.

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Tři desítky policejních psů předvedli své schopnosti. Vyzráli i na pět hodin staré stopy

  19.04.2019
  Policejní psovodi soupeřili na mistrovství Moravy v Dobroticích u Holešova, kam si pozvali i hosty ze...

  Evropská unie vydá 150 tisíc korun za projekty, které vyberou "lajky" na Facebooku

  15.04.2019
  Až do začátku května mohou lidé hlasovat o tom, který z evropských projektů v Česku bude tím nejpopulárnějším....

  FOTO: Medvědici s obojkem přivábily Hukvaldy. Pohybuje se v noci, přes den spí

  14.04.2019
  Medvědice, kterou nedávno ochránci přírody odchytili v Beskydech do speciální klece, uspali  a nasadili...

  OBRAZEM: Při záchraně lidí z porouchané lanovky na Sněžku cvičili hasiči z obou stran hranice

  11.04.2019
  Poplach! Lanovka na Sněžku se zasekla a uvízli na ní lidé. Na mimořádné cvičení vyrazili hasiči z Česka...

  VIDEO: MHD spustila kampaň, v níž Petr Svěcený komentuje „fauly“ ve veřejné dopravě

  11.04.2019
  Ofsajd, hrubost či nesportovní chování. I sportovní laik tuší, že takové výrazy jsou typické pro sportovní...

  Hledá se zelená střecha roku. Soutěžit mohou domácnosti i firmy

  08.04.2019
  Každá střecha bez zeleně je promarněnou příležitostí, tvrdí organizátoři soutěže Zelená střecha. Ta je...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: