Horácké divadlo má nového šéfa. Povede ho rodák ze Slovenska
Krajští radní v úterý vybrali nového ředitele Horáckého divadla. Po odcházejícím řediteli Josefu Filovi převezme kormidlo jihlavské profesionální divadelní scény Ondřej Remiáš.

"Rada Kraje Vysočina dnes dopoledne rozhodla, že novým ředitelem krajského Horáckého divadla Jihlava bude divadelní manager Ondrej Remiáš," oznámila v úterý mluvčí hejtmanství Jitka Svatošová. 

Šestatřicetiletý rodák ze slovenských Nových Zámků vystřídá 1. srpna 2015 dosavadního ředitele divadla Josefa Filu, který po patnácti letech ve funkci odchází do důchodu. 

O místo ředitele krajského divadla mělo zájem čtrnáct uchazečů. "Krajská rada vybírala ze tří vyrovnaných a velice kvalitních kandidátů," dodala mluvčí krajského úřadu.

„Ondrej Remiáš na hodnotící komisi udělal velice dobrý dojem nejen svou profesní minulostí, ale i svým velice aktivním a kvalitním přístupem financování kulturních institucí na svých předešlých postech," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Nový ředitel bude mít nyní několik týdnů na seznámení se s chodem divadla. Ve spolupráci s divadelním souborem a kolegy z vedení divadla má za cíl rozšířit marketingové aktivity cílené mimo jiné na mladé diváky.  

"Přivítali bychom také rozšíření mezinárodní spolupráce a zviditelnění divadla na celostátní úrovni,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Ondrej Remiáš vystudoval UKF Nitra, od roku 2009 měl na starost marketing divadla Pôtoň, je autorem projektu Moudré víno. V letech 2004 – 2013 byl tajemníkem Rady pro neprofesionální divadlo na Slovensku, spoluorganizoval řadu divadelních slovenských přehlídek. 

V předložené koncepci rozvoje hodně vsází na zvýšení kvalitní programové nabídky, snižování nákladů na provoz a efektní nakládání s majetkem. "Využít chce svých zkušeností s vícezdrojovým financováním, v maximální míře využít obou divadelních scén s tím, že chce zapracovat na dalších formách motivace kolegů a přibývající povinnosti ukážou, nakolik bude nutné do budoucna kolektiv personálně posílit," dodala Svatošová.

Dosavadní ředitel Josef Fila do Horáckého divadla Jihlava nastoupil v roce 2000. Od roku 1940 divadlo vedlo už jedenáct ředitelů, nejdéle Ladislav Panovec (1957 – 1987). Od roku 2003 je zřizovatelem Horáckého divadla Jihlava Kraj Vysočina. 

Rozpočet divadla na rok 2015 je necelých 40 miliónů korun, Kraj Vysočina přispívá na provoz částkou 27,5 miliónů korun.


Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: