Movember je zpět. Do ulic Varů, Ostravy, Plzně, Hradce, Pardubic či Brna vyráží MHD s knírkem  02. 11. 2019

Celosvětová akce Movember, kdy se muži začátkem listopadu oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, letos v Česku zdobí i vozy MHD. Osvětová akce na podporu prevence a léčby rakoviny varlat a prostaty tak bude křižovat na vozech MHD i třeba v Brně, Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Olomouci či třeba Ostravě.

Dopravní podniky se zapojily letos již druhým rokem a v ulicích budou po celý listopad opět k vidění kníry na čelech autobusů, trolejbusů nebo tramvají. 

V letošním roce se do akce zapojilo jedenáct dopravních podniků a kníry nebo jiné informační materiály budou k vidění na vozech v Brně, Hradci Králové, Karlových Varech, Liberci, Plzni, Olomouci, Opavě, Ostravě, Pardubicích, Praze a Ústí nad Labem. Rozsah kampaně je závislý na možnostech každého dopravního podniku.  

„Dopravní prostředky jsou denně na očích široké veřejnosti a věříme, že vozy s knírem tak vzbudí žádoucí pozornost cestujících i dalších lidí v ulicích měst. Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu a v rámci našich možností pomoci dobré věci,“ řekl Tomáš Pelikán, předseda Sdružené dopravních podniků ČR a místopředseda představenstva Dopravního podniku města Pardubic. 

Spolupráce organizátorů Movemberu s dopravními podniky odstartovala v loňském roce a měla velmi dobré ohlasy.

Kromě knírů na vozech budou v jednotlivých městech k vidění i další grafické materiály a to nejen na vozech MHD a v jejich interiérech, ale také například na sociálních sítích, webových stránkách či zákaznických centrech.

„Spolupráci napříč republikou zastřešilo opět Sdružení dopravních podniků ČR a určitě se nejedná o první ani poslední podobnou akci,“ vysvětil Pelikán.

„Kromě cestujících jsme vyzvali i naše zaměstnance, aby si nechali narůst typický listopadový knír a podpořili tak tento projekt,“ dodal.  

Charitativní celosvětovou kampaň Movember zastřešuje v České republice nadační fond Muži proti rakovině, který podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu v této oblasti a pomáhá získat  finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů. 
Autor: Michal Kolařík

Po letech v jihlavské redakci Deníku či MF DNES a iDNES.cz založil portál City.cz. Pak neodolal možnosti pracovat jako redaktor v České televizi, kde vydržel tři roky. Práce na vlastním projektu ale byla větší výzvou.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: