Movember je zpět. Do ulic Varů, Ostravy, Plzně, Hradce, Pardubic či Brna vyráží MHD s knírkem  City
  02.11.2019

Celosvětová akce Movember, kdy se muži začátkem listopadu oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, letos v Česku zdobí i vozy MHD. Osvětová akce na podporu prevence a léčby rakoviny varlat a prostaty tak bude křižovat na vozech MHD i třeba v Brně, Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Olomouci či třeba Ostravě.

Dopravní podniky se zapojily letos již druhým rokem a v ulicích budou po celý listopad opět k vidění kníry na čelech autobusů, trolejbusů nebo tramvají. 

V letošním roce se do akce zapojilo jedenáct dopravních podniků a kníry nebo jiné informační materiály budou k vidění na vozech v Brně, Hradci Králové, Karlových Varech, Liberci, Plzni, Olomouci, Opavě, Ostravě, Pardubicích, Praze a Ústí nad Labem. Rozsah kampaně je závislý na možnostech každého dopravního podniku.  

„Dopravní prostředky jsou denně na očích široké veřejnosti a věříme, že vozy s knírem tak vzbudí žádoucí pozornost cestujících i dalších lidí v ulicích měst. Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu a v rámci našich možností pomoci dobré věci,“ řekl Tomáš Pelikán, předseda Sdružené dopravních podniků ČR a místopředseda představenstva Dopravního podniku města Pardubic. 

Spolupráce organizátorů Movemberu s dopravními podniky odstartovala v loňském roce a měla velmi dobré ohlasy.

Kromě knírů na vozech budou v jednotlivých městech k vidění i další grafické materiály a to nejen na vozech MHD a v jejich interiérech, ale také například na sociálních sítích, webových stránkách či zákaznických centrech.

„Spolupráci napříč republikou zastřešilo opět Sdružení dopravních podniků ČR a určitě se nejedná o první ani poslední podobnou akci,“ vysvětil Pelikán.

„Kromě cestujících jsme vyzvali i naše zaměstnance, aby si nechali narůst typický listopadový knír a podpořili tak tento projekt,“ dodal.  

Charitativní celosvětovou kampaň Movember zastřešuje v České republice nadační fond Muži proti rakovině, který podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu v této oblasti a pomáhá získat  finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: