D1 na Vysočině v obou směrech zastavilo husté sněžení, tvořily se dlouhé kolonyU Rabštejnské Lhoty sjel autobus do příkopu. Ven mu museli pomáhat hasiči. Zdroj: HZS PA kraje  City
  12.12.2018

/AKTUALIZOVÁNO 12.12. 2018 23.22/ Husté sněžení ve středu odpoledne zastavilo hned na několika místech provoz na dálnici D1. Na několika místech se utvořily mnohakilometrové kolony, které jely velmi pomalu. A přestože se večer podařilo směr na Brno rozjet, porouchaný kamion dálnici opět zablokoval.

Na hlavních tazích se na některých místech tvoří kolony. Dálnici D1 sníh ve středu odpoledne zcela ochromil, když se na několika místech stala nesjízdnou. Kolony se po čtvrté hodině odpolední tvoří mezi 112. a 100. kilometrem dálnice.

Po druhé hodině odpoledne se utvořila kolona na D1 u Jihlavy mezi 109. a 102. kilometrem ve směru do Prahy. Kolony se tvoří také ve směru na Brno mezi 77. a 105. kilometrem D1. 

Na silnicích leží často uježděný nebo rozbředlý sníh, který dělá řidičům problémy. Na některých místech hasiči musí vyjíždět také k popadaným stromům či větvím. Přes noc na středu to bylo asi padesát případů. 

Komplikace byly ve středu ráno a dopoledne například na Vysočině také mezi mezi 107. a 105. kilometrem dálnice D1 ve směru do Prahy. 

Hasiči museli v úterý i ve středu vyjíždět k mnoha případům popadaných stromů či větví na silnice. Na Vysočině nejvíce popadané stromy ve středu dopoledne brzdily provoz na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku.  

"Policisté na operačním středisku přijali od včerejšího večera 125 oznámení, která se týkala událostí v dopravě. Jednalo se o oznámení týkající se dopravních nehod, nesjízdných silnic, stojících kamionů, které nemohly vyjet stoupání a blokovaly tak provoz, nebo spadlých stromů. Dalších 40 oznámení týkajících se dopravy přijali policisté z dálniční policie ve Velkém Beranově," popisovala policejní mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková.

V Moravskoslezském kraji na D48 u Nového Jičína komplikovalo dopoledne dopravu havarované auto. Pro nákladní dopravu je už několik dní kvůli kluzké vozovce uzavřen tah na Slovensko u Bílé, v úseku asi dvaceti kilometrů na trase Ostravice, Staré Hamry a Bílá. 

Na D8 byly ve středu dopoledne komplikace mezi 23. a 29. kilometrem. Levý jízdní pruh ve směru na Ústí nad Labem byl uzavřen. Podobná situace byla i mezi 35. a 33. kilometrem stejné dálnice. Přes noc se nezastavili ani hasiči v Ústeckém kraji. Jen na Děčínsku vyjížděli k 58 hlášeným případům popadaných větví či stromů na silnici.

Na Pardubicku sjel autobus s dětmi do příkopu

Problémy jsou hlášeny i v Libereckém kraji, kde dopravu komplikuje uježděný sníh.  V Plzeňském kraji byl ve středu dopoledne uzavřen levý jízdný pruh D5 mezi 57. a 73. kilometrem ve směru na Rokycany. Pohybovalo se tam vozidlo údržby. Středočeský kraj hlásil problémy u Mladé Boleslavi. Na silnici první třídy číslo 38 došlo k nehodě dvou aut se zraněním.

Potíže byly ve středu dopoledne i na D6 v Karlovarském kraji, z krajského města směrem do Chebu mezi 136. a 146. kilometrem, kde byl uzavřený odstavný pruh z důvodu údržby. 

V Pardubickém kraji, konkrétně v Rabštejnské Lhotě museli hasiči vyprostit autobus z příkopu. 25 dětí, které v něm seděly, odvezl do bezpečí náhradní autobus.

Ve Zlínském a Jihočeském kraji by podle dostupných informací měla být většina hlavních tahů sjízdná. I tam by ale řidiči na cestách měli být obezřetní, silnice mohou klouzat. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: