Žena z Jihlavy oslavila sto let tancem. A prozradila svůj recept na dlouhověkost 09. 06. 2015

O víkendu se Anděla Hosová zařadila mezi stoleté obyvatele Jihlavy. Ti žijí v krajském městě Vysočiny jen čtyři a všichni jsou ženy. Dáma prozradila i svůj recept na dlouhověkost.

Stoletá Anděla Hosová o víkendu oslavila sté narozeniny. A své jubileum oslavila dokonce i tancem se svým synem. Stoletá dáma je v dobré kondici. Stěžuje si jen na slábnoucí paměť a sluch. 

Rodačka z Pavlova celý život manuálně pracovala v zaměstnání i doma, kde se starala o hospodářství. Pracovala také jako dobrovolnice Červeného kříže, ráda cestovala. Dodnes čte bez brýlí, sleduje televizi, hlavně seriály a nevynechá zprávy.

Od své devadesátky žije v Jihlavě v péči syna a jeho rodiny. Ač je dlouhověkost v rodině, oslavenkyně hostům až po přemlouvání prozradila pravý návod na dlouhý zdravý život. 

„To se snad ani nemůže říkat. No, každé ráno jsem si dala slzu, jen tak po dně skleničky, však víte čeho,“ vyprávěla gratulantům s nesmělým úsměvem.

V Jihlavě aktuálně žijí čtyři století lidé, bez výjimky jde o ženy. Nejstarší je Božena Kalná, která loni v prosinci slavila 102. narozeniny.

„Nejmladší“ z nich, paní Anděle Hosové, popřáli k výjimečnému jubileu za město i náměstci primátora Vratislav Výborný a Jaromír Kalina. Jubilantka převzala pamětní list, dárkový koš, květiny a tombakový čtverec se symboly města Jihlavy.


Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: