Dobročinný Knihotrh pomohl nemocné Mariánce. Darovali jí několik tisíc korun 12. 04. 2017

Charitativní prodej nepotřebných knih ve zlínském obchoďáku přinesl nemocné Mariánce Vaněčkové 3 500 korun. Dalších patnáct set dostala v poukázkách na nákup v obchodním domě. Způsobů, jak nemocné pomoci, je ovšem ještě více.

Princip Knihotrhu je jednoduchý. „Lidé sem mohou přijít nabídnout knihy, které již nepotřebují, na KnihoTrhu si je koupí další čtenáři a část výtěžku navíc putuje na charitativní účely,“ vysvětlila mluvčí akce Kateřina Martykánová.

Akce přinesla výtěžek 3 500 korun, který byl věnován Mariánce Vaněčkové, jedenáctileté dívce ze Zlína trpící spinální svalovou atrofií.

„Mariánka si jej společně s maminkou Marií převzala ještě v den konání Knihotrhu. Další podpory se Mariánce dostalo přímo od Zlatého jablka, které věnovalo poukázky na nákup v obchodním centru ve výši 1500 Kč,“ uvedla Martykánová.

Charitativní akce se konala v pátek 31. března poprvé v prodejní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně.

„Velmi rádi jsme poskytli prostory našeho centra pro tak prospěšný projekt, jakým KnihoTrh bezesporu je. Akce tohoto typu ochotně podporujeme,“ uvedl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl.

Více o možnostech, jak Mariánku podpořit, lze zjistit zde.


Autor: Vendula ŠťávováVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: