Do práce na kole vyrazilo o 3 000 lidí víc než loni. Cyklisté ušetřili životní prostředí od 466 tun CO2  
  18.06.2019

K letošní deváté ekologické výzvě Do práce na kole (DPNK) se po celé republice připojilo 19 576 účastníků. Na kole, na koloběžce i pěšky se po celý květen dopravovalo do práce o zhruba tři tisíce lidí více než loni. Projekt za měsíc dokázal ušetřit 466 tun oxidu uhličitého, o devět tun více oproti loňsku.

Součástí akce byla i Cyklotour Josefa Zimovčáka: více než 1 300 kilometrů dlouhou jízdu zemí podnikl na podporu onkologicky nemocných dětí.

Projekt Do práce na kole se snaží motivovat veřejnost k využívání ekologických způsobů dopravy. První výzvy se v roce 2011 zúčastnila tisícovka lidí a letos se připojilo přes 19 500 zájemců.

„Oproti loňskému ročníku se účastnilo také o necelou tisícovku více firem. Zatímco v roce 2018 se výzvy účastnilo 1 838 firem a institucí, letos jejich počet dosáhl 2 737. A věříme, že příští desátý ročník bude opět speciální,“ uvádí Jan Haruda, koordinátor projektu Do práce na kole.

Celorepubliková charitativní akce s názvem Cyklotour letos odstartovala svůj desátý ročník 29. května v Aši a skončila 8. června po ujetí více než 1 300 kilometrů ve Znojmě.

„Jsme rádi, že se pomocí GLS podařilo tyto dvě akce propojit a oslovit zájemce o ekologickou dopravu. K pelotonu se mohli připojit kdekoliv během jeho trasy přes celou ČR. Letos se nadačnímu fondu podařilo za přispění sponzorů z řad zapojených cyklistů a firem vybrat celkem téměř 2 miliony korun,“ říká Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika, která akci podpořila.
Autor: ( red)


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: