COWORK:S - Můj nový začátek. Jak sociální podnikání Šárce pomohlo znovu začít žít 14. 04. 2023

Šárka byla jednou z prvních zaměstnanců, kteří se připojili k Coworkingovému družstvu Spolu. Její cesta na trhu práce nebyla jednoduchá. Bojovala se závažnými zdravotními problémy, včetně panických ataků, respiračních obtíží a potížemi s pohybovým aparátem, což ji opakovaně přihlašovalo na úřad práce. Nakonec se ale dostala k práci u strojů, kde nemusela mnoho komunikovat, ale toužila po změně.

"Byla jsem trochu nervózní, protože jsem se najednou musela vyrovnávat s lidmi a řešit pracovní a mezilidské problémy," vzpomíná Šárka. "Ale zaměstnavatelé, majitelé tohoto sociálního podniku, mě mile překvapili svým přístupem. Vytvořili pro mě takové podmínky, abych se cítila pohodlně a nebyla pod nadměrným tlakem."

Díky podpoře pracovních podmínek a psychosociální podpoře, kterou měla k dispozici jako zaměstnankyně sociálního podniku, dokázala Šárka překonat všechny výzvy. S postupem času se její zdravotní stav začal zlepšovat a dokonce se dostala o status osoby se zdravotním postižením. Přesto zůstala v sociálním podniku pracovat a nyní se snaží předávat své zkušenosti a znalosti novým zaměstnancům.

"Učím se povzbuzovat ty, kteří jsou stejně nejistí jako jsem byla já před čtyřmi lety, aby se nebáli a využili této jedinečné příležitosti k novému začátku v životě," sdílí Šárka.

I když ví, že majitelé sociálního podniku stále řeší finanční obtíže, které mohou ovlivňovat její pracovní podmínky, doufá, že tato kampaň na Donio přispěje k stabilizaci sociálního podniku COWORK:S. Chce, aby byl schopen i nadále poskytovat příležitosti pro lidi s různými zdravotními nebo sociálními obtížemi, kteří mají oproti svým vrstevníkům velmi omezené možnosti. 

V současné době běží kampaň na Donio.cz: https://www.donio.cz/pribeh/9167. Podpořte náš sociální podnik ať je takovýchto příběhů více!


Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: