Češi hledají kraj svého srdce. Hlasovat mohou v několika kategoriích  City
  17.11.2018

Kraj mého srdce. Tak se jmenuje již sedmý ročník ankety, v níž lidé vybírají, který z regionů České republiky je jim nejbližší. Volit budou v několika kategoriích, není tak třeba dělat kompromisy. Pro deset vylosovaných soutěžících budou připraveny hodnotné ceny.

Pěší turistika, cykloturistika, letní dovolená, zimní dovolená, památky, folklor a tradice, koně a stezky, zážitky a adrenalin, lázeňství a wellnes, výlety s dětmi. Celkem deset kategorií je připraveno pro hlasující, kteří vyberou vždy tři nejlepší kraje podle vlastního uvážení.

Pomyslná zlatá medaile obdrží v hlasování tři body, stříbrná dva a bronzová jeden. Získané body se na konci soutěže, tedy 31. ledna 2019, sečtou a budou vyhlášeny vítězné kraje v jednotlivých kategoriích.

„Miluji Českou republiku a cestování po ní. Znám plno zákoutí, kam obvykle turisté nemíří. Právě ta bývají nejkrásnější. Rozhodl jsem se proto hlasovat v této anketě. Nejvíc mých sympatií získaly Jihočeský kraj a Kraj Vysočina, které jsou mému srdci nejbližší,“ uvedl k anketě cestovatel a filmař Marek Nikodým.

V letošním roce se anketa koná již posedmé. Absolutní prvenství obhajuje Jihočeský kraj, jemuž šlapaly na paty kraje Jihomoravský a Vysočina. Naopak na chvostu se v loňském roce umístil Ústecký kraj a Plzeňský kraj.

Internetové hlasování probíhá na tomto odkazu a potrvá až do konce ledna.


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: