Evropská unie vydá 150 tisíc korun za projekty, které vyberou "lajky" na Facebooku  City
  15.04.2019

Až do začátku května mohou lidé hlasovat o tom, který z evropských projektů v Česku bude tím nejpopulárnějším. Vítěz obdrží 75 tisíc, finanční odměna je připravena i pro stříbrný a bronzový projekt. Hlasovat lze pomocí „lajků“ na Facebooku.

Zpropagovat projekty podpořené Evropskou unií a ukázat lidem, že nejde jen o byrokratický aparát, ale že toto asdružení evropských států je prospěšní, takové ambice má soutěž Náš evropský projekt, kterou připravilo české zastoupení Evropské komise.

„Často narážíme na to, že lidé berou Evropskou unii jako něco vzdáleného a neuchopitelného. Přitom jim kolikrát doslova před nosem stojí nějaký užitečný projekt, ať už čistička odpadních vod, nově vybavená nemocnice nebo třeba opravený kostel,“ vysvětlovala Magdalena Frouzová ze zastoupení Evropské komise.

Nyní mohou vybrané projekty z Evropské unie profitovat dvojnásobně. Nejen že byly hrazeny financemi z Bruselu, ale teď navíc mohou dostat až 75 tisíc. Stačí získat nejvíc hlasů ve facebookovém hlasování. Druhý v pořadí dostane 50 tisíc, pro pomyslného držitele bronzu pak bude připraveno 25 tisíc.

Hlasování je možné na tomto odkazu. Vyhraje ten projekt, jenž bude mít 2. května nejvíce „lajků“.  


Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: