Park Šumava slaví svůj den. Návštěvníci mohou stopovat rysa a zachraňovat ptáčata

Tetřev hlušec

  Plzeň
  13.07.2019 10:00

Celodenní akce pro všechny návštěvníky i obyvatele Národního parku Šumava tentokrát na téma „Ptáci Šumavy“. Po celý den jsou připravené hry a soutěže nejen pro děti s environmentální tematikou.

Největší letošní akce Správy NP Šumava se uskuteční v sobotu 13. července u informačního střediska Rokyta pd 10 hodin.

Pro návštěvníky jsou připravené řemeslné dílny kde se budou věnovat tvoření z vlny a hlíny, výrobě skleněných perel, výrobkům z kůže, nebo zdobení polštářků.

Nejen na děti čekají hry a soutěže s environmentální tematikou. V rámci tématu akce „Ptáci Šumavy“ proběhnou ukázky ochrany, co dělat, když najdeme zraněné ptáče.

Rysovi na stopě v Národních parcích Šumava a Bavorský les seznámí zájemce s poznáváním rysa pomocí foto pasti. Proběhme ukázka telemetrie – hledání signálu a návštěvníci se dozvědí další zajímavé informace ze života rysů.

Národní park Šumava vznikl kvůli ochraně šumavské přírody, rozsáhlých unikátních rašelinišť, ledovcových jezer a lesů. Letos slaví už 28. výročí a pro návštěvníky se chystá celá řada akcí. Součástí budou besedy a přednášky, kde se zájemci seznámí s ochranou přírody, s národním parkem i celou Šumavou.

Autor: Tinková Dana

Místo události: Informační středisko, Rokyta

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: