Hradecko v červenci láká na rockový festival nebo keltského válečníka

Hrádek u Nechanic pořádá Zahradní slavnost

04.07.2019 11:00 - 31.07.2019 21:00
Léto je období rozmanitých aktivit, plné barev, legrace, zážitků a vzpomínek. Hradec Králové připravil na období prvního prázdninového měsíce bohatý program z kterého si jistě vybere každý.

Czech Press Photo 2018 - výběr

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 24. ročníku soutěže Czech Press Photo v současné době probíhá v galerii U Přívozu a v galerii Automat Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové již potřetí a potrvá až do 31. července.

Czech Press Photo je prestižní fotografická soutěž s více než dvacetiletou tradicí, která každoročně prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů mapuje nejvýznamnější události uplynulého roku v mnoha oblastech života – od zpravodajských aktualit přes umění a každodenní život až po přírodu a sport. Soutěž a následná výstava dává možnost zveřejnit i takové fotografie, které z nejrůznějších důvodů nenašly v médiích uplatnění. Czech Press Photo 2018 představí nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích, a další vybrané neoceněné fotografie. Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život, Sport či Příroda, věda a životní prostředí.

Více informací najdete na: www.svkhk.cz

Matuška na hrad

Písně Waldemara Matušky se vrací na české hrady a zámky. Zámek Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou hostí 4. července  skupinu Waldovy Matušky, která nestárnoucí písně tohoto skvělého zpěváka přináší opět na pódia.

Více informací najdete na: http://waldovy-matusky.cz/

Vernisáž výstavy Pravdivost - Soucit - Snášenlivost v umění

Knihovna města Hradce Králové zve na vernisáž, která proběhne 4. července od 17 do 19 hodin v Centru celoživotního vzdělávání, Wonkova 1a v Hradeci Králové. Samotná výstava potrvá až do 29. srpna.

Výstava Pravdivost - Soucit - Snášenlivost v umění (Zhen, Shan, Ren) se inspiruje vnitřním světem lidí, kteří se věnují duchovní disciplíně Falun Gong (zvané také Falun Dafa) a vnější lidské tragédii těchto praktikujících v Číně. Ti jsou zde kvůli svému způsobu života krutě perzekvováni čínským komunistickým režimem. Na vernisáži promluví Jakub Šmíd, který dlouhodobě píše do novin a podílí se na publikacích o Číně a lidských právech.

Vstup volný. 
Více informací najdete na: https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/kalendar-akci/vernisaz-vystavy-pravdivost-soucit-snasenlivost-v-umeni

Rock for People

Festivalpark v Hradeci Králové přivítá od 4. do 6. července jeden z největších a nejstarších letních hudebních open-air festivalů u nás. Rock for People, je s Hradcem Králové spjatý již déle než celé desetiletí.

I letos přivítá hradecký festivalpark desítky vynikajících kapel z celého světa i ty nejzajímavější zástupce domácí hudební scény a spolu s nimi nadšené hudební fanoušky ze všech koutů České republiky i ze zahraničí, aby společně oslavili začátek léta.

Více informací najdete na: www.rockforpeople.cz

Ženy v běhu

Letní kino v Třebechovicích pod Orebem promítá v úterý 9. července od 21:50 za kulturním domem českou komedii Ženy v běhu. Film o ženách, které se nebojí vyběhnout štěstí naproti. 

Vstupné: 90,- K dipozici popcorn, pivo, víno, limo  

Více informací najdete na: www.itrebechovice.cz

Aztécký kalendář

Přednáška se koná v Nové Akropoli o.s., třída Karla IV. 11 v Hradci Králové 9.července od 19:00 do 21:00 hodin.

Tento unikátní kalendář vytvořily indiánské kultury Mezoameriky. Symbolicky vypráví historii světa a lidstva, zaznamenává cykly planet, umožňuje zvolit vhodný okamžik k jednání, předvídat budoucnost či přiřadit člověku znamení a z něho vyplývající příležitosti pro jeho život.

Vstupné: 90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

Více informací najdete na: https://www.akropolis.cz/aztecky-kalendar

Pálení vápna

 V Podorlickém skanzenu v Krňovicích proběhne 10. až 13.července od 10:00 do 17:00 hodin netradiční prohlídka.

V loni se pálil milíř, letos se bude poprvé pálit vápno. Ve skanzenu se pustí do dávno zapomenutých řemesel, která byla dříve součástí venkova. Přiblíží jak se pálilo vápno v dobách, než jeho výrobu převzal průmysl.Na začátku sezóny postaví kopii zděné, tzv.selské pece, ve které se bude pálit vápno několik dní. 

Parkování zdarma přímo u skanzenu. Psí společníci mohou do skanzenu na vodítku.

Více informací najdete na: www.krnovice.cz

Zručnost Keltů

Archeopark pravěku Všestary o výkendu 13. a 14. července seznámí návštěvníky s novinkami, které do pravěké Evropy přinesli Keltové. Pasrk je otevřen v soboti od 9 do 18 hodin a v neděli pak od 9 do 16 hodin. Návštěvníci se setkají s keltským válečníkem, seznámí se například s redukcí železné rudy v hutnické peci, sléváním bronzu, výrobou skleněných šperků nebo výrobou košíků. 

Více informací najdete na http://archeoparkvsestary.cz/ 

Mistrovství světa v karate - SKIF 2019

Turaj se uskuteční na zimním stadionu v Hradci Králové 15. až 21. července. Mistrovství světa karate SKIF se koná jednou za tři roky a účastní se ho na 1200 závodníků z více než 50 států všech kontinentů. Součástí světového šampionátu jsou technické semináře, školení rozhodčích či veřejnosti přístupné zkoušky na černé pásy pod vedením nejvýznamnějších japonských mistrů karate. Samotné soutěže o tituly mistrů světa ve všech věkových kategoriích budou probíhat ve dnech 19. až 21. července v královéhradecké ČPP Aréně. 

Pro návštěvníky turnaje bude připraven také doprovodný program v prostorách ČPP arény, zaměřený na představení japonských bojových umění a japonské kultury včetně ukázky zbraní, skládání origami či workshopy kaligrafie. Světový šampionát karate SKIF se historicky poprvé koná v České republice, a to 2 roky po úspěšném uspořádání Mistrovství Evropy 2017 v Hradci Králové.

Více informací najdete na: https://skif2019.com/

Zámecké slavnosti na Hrádku u Nechanic

Na zámku Hrádek u Nechanic se 20. až 21. července od 9:00 do 17:00 hodin pořádají Zámecké slavnosti. Během víkendu čekají na návštěvníky kostýmové prohlídky s příběhem, dobový jarmark, občerstvení, ukázky a doprovodný program.

Celý víkend bude v zámku čekat hraběcí služebnictvo i jejich poddaní, aby provedli zájemce nejkrásnějšími prostory Hrádku u Nechanic. Již tradičně se hereckých úloh ujmou zámečtí a Spolek panstva na tvrzi Žíželeves.

Dobový jarmark bude otevřen od 9:00 do 18:00 hodin. Areál nádvoří se bude v sobotu uzavírat ve 22:00 hodin. Vstup na zámecké nádvoří je v sobotu zpoplatněný: 40,- Kč plné vstupné, 30,- Kč snížené.  V sobotu je vždy po celý den připraven i doprovodný program.

Více informací najdete na: www.zamek-hradekunechanic.cz

Letní hraní 

Centrum celoživotního vzdělávání v Hradci Králové pořádá 30. července od 17:00 do 19:00 hodin tradiční letní setkání se zpěvačkou, kytaristkou a bývalou knihovnicí Zuzkou Grohovou při známých písničkách folku, country, jazzu aj.

Vstupné 30 Kč.


Více informací najdete na: https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/kalendar-akci/letni-hrani-2

Autor: Tinková Dana

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Příměstský tábor pro malé cyklisty nabídne výlety do přírody i zábavu

  19.08.2019 - 23.08.2019
  Všichni malí cyklisté a milovníci cykloturistiky v Praze se mohou opět těšit na příměstský tábor Bike...

  Ve Zlíně už po 90. "zapaří" příznivci taneční muziky na 100% Tech House akci

  23.08.2019 - 24.08.2019
  90-té pokračování akce 100% Tech House je za dveřmi.

  Dvě kroměřížské hudební události spojí koncert ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku

  24.08.2019 - 24.08.2019
  Závěrečný koncert Letní hudební akademie Kroměříž a festivalu Hudba v zahradách a v zámku představí orchestr...

  Letní žurnalistická škola přivítá také zájemce ze Slovenska nebo Vídně

  18.08.2019 - 24.08.2019
  Letní žurnalistické škola Karla Havlíčka Borovského přichází s další novinkou, nabízí omezený počet míst...

  Zchátralé památky ožijí jedinečným představením Lenky Dusilové a Aeldryna

  27.07.2019 - 24.08.2019
  Lenka Dusilová společně s VJ Aeldrynem ze studia Lunchmeat připravili hudebně-obrazový benefiční projekt,...

  Jedinečný víkendový workshop malby pod vedením Attila Vencela

  24.08.2019 - 25.08.2019
  Malovat se naučíte malováním. Můžete mít talent a nevědět o něm. Můžete mít touhu, ale zároveň strach...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: