Do Jihlavy vtrhne Tanec Praha a spolu s předpremiérou Squadry Sua obohatí červnový program DIODu

Prestižní mezinárodní taneční festival Tanec Praha Zdroj: DIOD

07.06.2019 19:30 - 23.06.2019 21:30
Poslední měsíc letošní sezóny je zde a k němu už neodmyslitelně patří program nejprestižnějšího českého tanečního festivalu Tanec Praha, který v DIODu pravidelně pořádáme. I letos se s tancem pouze nezavřeme do našeho divadla, ale vyrazíme ven do jihlavských ulic.

Ještě předtím u nás proběhne rezidence souboru Squadra Sua, kteří naši diváci dobře znají a který se u nás bude připravovat na premiéru své nové inscenace Přecházení. A právě jihlavské publikum bude první, které tuto inscenaci uvidí v předvečer pražské premiéry na scéně Jatka 78. Staneme se také součástí dvou velmi důležitých jihlavských akcí – hudebního festivalu Mahler Jihlava Music Festival a letos skutečně velkolepého Havíření. V letošní sezóně naposledy nás čeká repríza zpěvohry souboru De Facto Mimo Genderama a také populární Africký trh. Celou sezónu pak zakončí projekce Kina DIOD, tentokrát opět naslepo. V nadcházejících dnech také představíme nabídku činoher v rámci projektu Předplatné 2019/2020. O tom ale více v samostatné tiskové zprávě. Zatím vám můžeme prozradit, že po tématu Síla ženy nás čeká Zločin a trest.

Výběr z červnového programu:

Pátek 7. 6. v 19:30
POHYB:
Předpremiéra: Přecházení / Squadra Sua

Projekt na pomezí klaunérie a pohybového divadla se bude „dopékat“ v DIODu v prvním červnovém týdnu. V pátek se pak představí v exkluzivní předpremiéře jihlavskému publiku. V sobotu soubor Squadra Sua, doplněný o dva klauny z brněnského Divadla Bolka Polívky, odehraje premiérově tuto inscenaci v pražském prostoru Jatka 78. Pět klaunů v elegantně padnoucím saku přichází s tíživou otázkou Být či nebýt – taktíživou, že by aspoň jeden z nich měl zhubnout. Pět klaunů vytyčuje cestu – a nikdo se neptá, kde se tu ty tyče vzaly. Logika snu a absurdita každodennosti, které se obřadně smíchávají v zavěšených kbelících. Ale stačí jen zaškobrtnout a je to všechno v kýblu!
Vstupné 100 Kč / 80 Kč (studenti a senioři)

Jihlava opět propadne tanci, a ne tak ledajakému. Prestižní mezinárodní taneční festival Tanec Praha opět nabídne v DIODu i v jihlavských ulicích tři mimořádná představení. Po loňském úspěchu představení na Masarykově náměstí jsme letos připravili speciální projekt propojující české a africké interprety v prostoru Parku Gustava Mahlera. Rádi bychom totiž, aby moderní tanec oslovil co nejširší jihlavskou veřejnost. 

Program festivalu:

Středa 12.6. v 18:00 Park Gustava Mahlera
VEN.ku TANCI / Eymen - Úhel pohledu / Lenka Kniha Bartůňková (CZ), RidinaAhmedová (CZ) & Ghana Dance Ens. (GH)

Mezinárodní projekt, který čerpá inspiraci z africké hudby a tance vznikl ve spolupráci uznávané choreografky Lenky Bartůňkové, zpěvačky Ridiny Ahmedové a dvou členů Ghana Dance Ensemble. Propojení naší kultury s tou africkou na pozadí tématu odcházení a smrti je nečekaně poetickým dílem, které vzdává hold lidskému životu, životnímu elánu a moudrosti stáří.
Vstupné dobrovolné

Úterý 18.6. v 9:00 a v 11:00 DIOD
LEGOrytmus /tYhle a Marie Gourdain (CZ)

LEGOrytmus skrze téma sportu nabízí cesty, jak můžeme přemýšlet o naší společnosti. Představení se inspiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikem, aby přes pohybový slovník, který všichni známe, zobrazilo zvláštní partu sportovců, kteří se snaží dosahovat svých sportovních cílů nečekaným způsobem. Inscenace se humornou cestou snaží dojmout diváka, aby se začal ptát, co je výkon, forma, formace, rytmus, povinnost, řád, konvence, poddajnost, konformita a následně svoboda. Představení bylo adaptováno na další verzi LEGOrytmus do škol, zahrnující vzdělávání uměním a obohacenou o diskuze s dětmi.
Trailer: https://vimeo.com/232215473
Inscenace je přístupná i veřejnosti. Vstupné 35 Kč

Středa 19.6. v 19:30 DIOD
SAME SAME / danceWatch a Karine Pnties (BE/FR/CZ)

Divadelní režisérka Petra Tejnorová se v koprodukci festivalu TANEC PRAHA ocitá na jevišti spolu s přední českou tvůrčí taneční osobností Terezou Ondrovou. Jejich společný zájem o hledání hranic jemného humoru, ironie či absurdity při vší úctě ke spletitosti lidských vztahů podtrhuje vedení Karine Ponties, belgicko-francouzské choreografky a režisérky. Ve stylu grotesek Laurela a Hardyho nás přes veškerou odlehčenost formy dokážou dojmout svou hloubkou a upřímností.
Trailer:https://vimeo.com/287254393
Vstupné 120 Kč / 80 Kč studenti a senioři

Další informace najdete na stránkách Tance Praha zde a zde.

Neděle 23. 6. v 19:30
FILM:
KINO DIOD: Naslepo

Těsně před prázdninami se DIOD promění v luxusní kinosál, kde nemusíte jenom sedět, ale můžete si k filmu třeba i lehnout. Čekají vás také speciální letní koktejly a jediné, co nebudete vědět dopředu je, s jakým filmem strávíte poslední minuty letošní sezóny v našem divadle. Prostě jsme se rozhodli, že vám to opět neřekneme. Oblíbený formát kina naslepo již podruhé v Jihlavě. Vstupné se platí až po projekci, tedy pokud se vám bude vybraný film líbit.
Vstupné 90 Kč / 60 Kč studenti a senioři

Další červnové akce:
Ve čtvrtek 13. 6. se v 19:00 koná v DIODu jeden z koncertů letošního ročníku festivalu Jihlava Mahler Music Festival. S programem Opravdový crossover se představí Epoque kvartet a jeho hosté. Tento soubor navíc slaví 20 let existence. Vstupné je 190 Kč / 80 Kč studenti a senioři. Více informací najdete zde.

Ve sobotu 15. 6. se v 19:30 představí soubor De Facto Mimo s reprízou své nejnovější hry Genderama. Vědecko-fantastická stereotypická travestie pro několik mužů a všechny ženy. Podoby a proměny mužství a ženství postavené na hlavu, obrácené na ruby a vypuštěné bezostyšně přímo do diváků. Představení je přístupné od 15 let. 
Vstupné je 100 Kč / 80 Kč studenti a senioři.

V neděli 16. 6. u nás od 10:00 do 16:00 proběhne Africký trh. DIOD se promění na pravou africkou džungli! „Přijďte ochutnat exotické ovoce a další netradiční dobroty, které jsme speciálně pro vás vypěstovali a sklidili přímo v Ugandě. Všechno tak akorát čerstvé, zaručeně přírodní, a navíc s chutí, jakou zažijete jen v tropech. Co u nás ochutnáte (a nakoupíte)? Čerstvé ovoce, jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, spousta druhů banánů, mango, několik druhů mučenky, slaďoučký ananas, voňavou papáju nebo nádherně barevné dračí ovoce. Sušené ovoce – doporučujeme hlavně exkluzivní baby banánky! Koření ze Zanzibaru. Čokoládu, kakao a dokonce čerstvé kakaové boby.“ Vstup je zdarma!

Autor: Tinková Dana

Místo události: Tyršova 1565/12,Jihlava


DIOD - divadlo otevřených dveří

Divadlo pro fajnšmekry. Bez opony, pevného jeviště a bez lóží. S nadšením a vtipem. Unikátní prostor...
777 198 588
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Nasměrujte svůj byznys v ústrety novým marketingovým trendům

  23.09.2019 - 23.09.2019
  Nasměrujte svůj byznys v ústrety novým marketingovým trendům. To, co bude frčet v nejbližším období nám...

  Muchova lípa, platan v Lužánkách či Žižkův dub. Česko hledá strom roku

  17.06.2019 - 25.09.2019
  Dvanáct stromů s netradičním příběhem. Devět krajů, které vysílají do boje své zástupce. A stáří vždy...

  CDF uvádí: Terapie vlky s Martinem Pávem

  25.09.2019 - 25.09.2019
  Srdečně Vás zveme na druhé promítání CDF ze série Cestování jako terapie poznáním, a to na Terapii vlky....

  Magické synthwave meče navrátí vesmír do rovnováhy. V Praze vystoupí Magic Sword

  25.09.2019 - 25.09.2019
  Pro fanoušky syntetických tónů je zde další skvělé oznámení. Po úspěšných koncertech Perturbatora, nebo...

  Zlínské divadlo nabídne čtení, promítání i besedu se spisovatelem Josefem Formánkem

  26.09.2019 - 26.09.2019
  Komponované autorské čtení se známým českým spisovatelem s povídáním, promítáním a besedou nabídne zlínské...

  Básník a písničkář Vladimír Merta rozezpívá Viniční domek v Modřanech

  26.09.2019 - 26.09.2019
  Básnické texty, ojedinělá hra na kytaru a písně jako Dlouho se mi zdá nebo Omamná květina pravdy vynesly...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: