Do devátého roku existence DIODu popřejí Khoiba, Čáry života nebo Please the Trees

Dlouho očekávaný návrat jedné z nejúspěšnějších brněnských kapel přelomu tisíciletí. Khoiba ve složení Ema Brabcová a Filip Míšek. Zdroj: DIOD

12.04.2019 20:00 - 27.04.2019 16:30
Co se děje v DIODu v dubnu? Divadlo oslavilo 1. dubna osm let existence. Vystoupí dlouho očekávaná, jedna z nejúspěšnějších brněnských kapel přelomu tisíciletí, Khoiba.

Divadlo DIOD oslavilo 1. dubna osm let existence. „Jsme hrdí na to, že naše rozhodnutí vybudovat a provozovat v Jihlavě nový kulturní sál, se ukázalo jako správné. Sokol má jako poslání nejen péči o tělo, ale i o ducha a DIOD je moderním kulturním a komunitním centrem, které toto poslání naplňuje a může být inspirací i pro další sokolské jednoty v republice,“ říká staronový starosta TJ Sokol Jihlava Martin Zuzaňák.

„Těší mě, že v posledních letech velmi výrazně vzrostla vytíženost našeho sálu a také divácký zájem o naše vlastní produkce. Ukazuje se, že DIOD má po osmi letech pevné místo na mapě jihlavských kulturních institucí, reprezentuje Jihlavu i v celorepublikovém měřítku a je čím dál tím víc atraktivnější pro diváky. Minimálně do roku 2021 máme zelenou pokračovat v tom, co jsme začali, za což vděčíme jak našemu provozovateli, tak podpoře, které se nám dostává od Města Jihlavy, Ministerstva kultury i jihlavských soukromých subjektů,“ dodává vedoucí produkce a nově zvolený jednatel TJ Sokol Jihlava Adam Hruška.

A co tedy nabízí dubnový program DIODu? Další regionální soutěže divadelních i folkórních souborů, dva špičkové koncerty, na kterých se jihlavskému publiku poprvé představí klíčové kapely současné indie scény a samozřejmě také kino a další akce. 

Výběr z dubnového programu:

Pátek 12. 4. ve 20:00HUDBA:
KHOIBA a ČÁRY ŽIVOTA

Dlouho očekávaný návrat jedné z nejúspěšnějších brněnských kapel přelomu tisíciletí. Khoiba ve složení Ema Brabcová a Filip Míšek vydala 22. března nové album. Co za reunionem stojí? Znovunalezení něčeho, co oběma dlouho chybělo a sdílená radost. Čeká nás mimořádná událost! Jako support vystoupí projekt Čáry života, jehož debutové album Stínítko má v kapse prestižní hudební cenu Apollo a nominaci na neméně zvučnou cenu Vinyla.

https://www.facebook.com/kh0iba/
http://www.minorityrecords.com
https://www.facebook.com/caryzivota/
https://caryzivota.bandcamp.com/releases

Vstupné 150 Kč v předprodeji / 200 Kč na místě 

Středa 17. 4. v 19:30
FILM
KINO DIOD: Do boje

Vedení automobilky je v úzkých, a proto požádá své zaměstnance o solidaritu a výměnou za snížení platů jim garantuje pracovní místa na dalších pět let. I přes rekordní výsledky firmy se však nakonec rozhodne svůj slib porušit a továrnu uzavřít. Zaměstnanci si to ale nenechají líbit a pustí se do boje za svou budoucnost. Film v hlavní roli s Vicentem Lindonem je studií současného kapitalismu, morálky a nabízí odpověď na otázku, kde se v obyčejných lidech bere hněv, tak jak ho reprezentuje například hnutí žlutých vest právě ve Francii. Režisér Stephen Brizé, který ve svých filmech dlouhodobě zkoumá postavení pracující třídy v dnešním světě, film poprvé uvedl na loňském festivalu v Cannes.

Vstupné 90 Kč / 60 Kč studenti a senioři

Sobota 27. 4. ve 20:00
HUDBA:
PLEASE THE TREES a KURISUTARU

Koncert jedné z nejlepších a nejvýraznějších současných českých kytarových kapel. Frontman Václav Havelka a jeho kolegové do Jihlavy přivezou nejen svoje největší hity, ale také nové věci z desky Infinite Dance, která vyšla loni na podzim. Pozice předskokana se ujme pražský dark-synthpop projekt Kurisutaru. Kapela Please the Trees debutovala albem Lion Prayer z roku 2008. Loňské album bylo jejím pátým řadovým počinem. Koncertují nejen v České republice, ale po celém světě. Naposledy absolvovali velké zahraniční turné jako předkapela kytarové legendy Mudhoney loni na podzim. Do povědomí veřejnosti se zapsali i tím, že často koncertují mimo zaběhnutné hudební kluby a pro dobrou věc se spojili třeba s organizací Elpida, která pomáhá seniorům. Václav Havelka pak spolupracuje s celou řadou dalších hudebníků a v DIODu loni vystoupil s projektem Jan P. Muchow a Antagonists.

Více na:
http://www.pleasethetrees.com/en/
https://www.youtube.com/channel/UCcXhFOWAsngyZqshb3ymu9Q
https://www.instagram.com/pleasethetreesofficial/

Vstupné 150 Kč předprodej / 200 Kč na místě

Další dubnové akce:

V pátek 5. 4. se v 19:30 představí soubor De Facto Mimo s další reprízou své zcela nové hry Genderama. Ke hře nám její autor Martin Skřítek Kolář napsal: „Vědecko-fantastická stereotypická travestie pro několik mužů a všechny ženy. Podoby a proměny mužství a ženství postavené na hlavu, obrácené na ruby a vypuštěné bezostyšně přímo do diváků.“ Hrají: Jiří Varhaník, Pavel Štěpán, Jiří Šalomoun, Markéta Sokolová, Markéta Ketnerová, Kamila Koubová, Michal Kouba, Martin Kolář, Martin Kacafírek, Markéta Holoubková, Adéla Grossmannová a Klára Englišová. Představení je přístupné od 15 let. Vstupné je 100 Kč / 80 Kč studenti a senioři.

V sobotu 6. 4. bude DIOD patřit dalšímu ročníku krajské postupové divadelní přehlídky souborů ZUŠ Divous 2019. Začíná se v 9:00. Vstup je zdarma. 

Ve středu 10. 4. se na potřetí pokusíme odehrát představení Pohlavní životy siamských dvojčat se Zuzanou Stivínovou v hlavní roli, které mělo původně otevírat letošní sezónu a také projekt Předplatné 2018/2019 Síla ženy.  Původní termín byl poprvé změněn kvůli zdravotní indispozici herečky a podruhé ho zhatila sněhová kalamita na D1. Představení je vyprodané a začne v 19:30.

V sobotu 13. 4. se v DIODu od 13:30 bude konat Krajská přehlídka dětských folklórních souborů. Jedná se o postupovou regionální přehlídku dětských folklórních souborů z celé Vysočiny. Šanci na postup do národního kola tradiční soutěže mají soubory nejen z Jihlavy, ale i ze Žďáru nad Sázavou, Rožínky, Pacova, Okříšek a dalších měst a městeček. Vstupné je dobrovolné.

Ve středu 24. 4. u nás opět proběhne představení pro žáky vyšších ročníků druhého stupně základních škol a studenty středních škol. Od 10:00 a od 14:00 se můžete těšit na soubor TisíciHRAn a jejich příběh Tanky na plovárně, který se vrací do roku 1968 a sleduje osudy tří mladých lidí, pro které byl tento rok a okupace Československa Sovětským svazem klíčovým momentem jejich životů. Dokumentární divadlo za účasti pamětníků má za cíl přiblížit dnešním studentům tíživost okamžiku a pocity, které během tohoto roku zažívali jejich vrstevníci a jaké následky to mělo pro jejich další život. Vstupné je 50 Kč a představení je otevřené i veřejnosti.

V sobotu 27. 4.  se na prkna DIODu vrací Bleší trh. Vstupné zdarma. Akce probíhá od 14 do 16:30 hodin.

Autor: Tinková Dana

Místo události: Tyršova 1565/12,Jihlava


DIOD - divadlo otevřených dveří

Divadlo pro fajnšmekry. Bez opony, pevného jeviště a bez lóží. S nadšením a vtipem. Unikátní prostor...
777 198 588
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • VIDEO: Se žlutou stužkou proti předsudkům. Vězni poběží s „bachaři“, manažery či pracovníky soudů

  25.06.2019 - 25.06.2019
  Dát někomu druhou šanci vyžaduje často hodně velké vnitřní přemáhání a odhodlání. Na světě však existují...

  Korejské zdobení krémem nechá rozkvést cupcakes nebo dort květy růží a hlaváče

  25.06.2019 - 25.06.2019
  Kurz zdobení máslovým krémem klasickými cukrářskými špičkami vede Vanda Pálková.

  Festival KoresponDance, taneční událost léta, odstartuje v Praze australský tanečník Batchelora

  25.06.2019 - 25.06.2019
  V polovině července otevře zámek Žďár své brány mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového...

  Komický singspiel si odbude premiéru v Horáckém divadle na festivalu Hudba tisíců Mahler Jihlava 2019

  25.06.2019 - 26.06.2019
  Horácké divadlo se koprodukčně zapojilo do projektu znovuuvedení na dlouhou dobu ztraceného singspielu...

  Liberecko se připravuje na dětskou olympiádu. Pod Ještěd přijede 4 200 sportovců

  23.06.2019 - 27.06.2019
  „Velké“ olympijské hry se v Česku minimálně v dohledné době konat nebudou. V pořádání těch dětských se...

  Kvarteto z Liverpoolu - The Backbeat Beatles - potěší milovníky slavných Brouků

  27.06.2019 - 27.06.2019
  The Backbeat Beatles, přední světový tribute band, poprvé vystoupí v brněnském Sono Centru.

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: