Bleší trh i Mikuláše pohostí DIOD. Na jaře sál rozburácí jihlavské XIII. století

Bohatý prosincový program v DIODu a výhled na rok 2019 Zdroj: DIOD

02.12.2018 16:00 - 22.05.2019 22:00
Pleese the Trees, Ladislav Zibura, XIII. století a další skvělé projekty míří do DIODu. Jako každý rok na konci listopadu zveřejňuje DIOD nejen přehled prosincových akcí, ale i výhled na první měsíce příštího roku. Na jaře se diváci mohou těšit například na Ladislava Ziburu s novým pořadem nebo, na koncert jihlavské kapely XIII. století. V prosinci čekají DIOD adventní představení folklórních souborů Dřeváček a Pramínek nebo poslední vydání Kraťasů. Diváci se mohou těšit také na Zuzanzu Stivínovou, která v náhradním termínu odehraje představení Pohlavní životy siamských dvojčat ze série Předplatné 2018/2019 Síla ženy.

Výběr z prosincového programu:
Neděle 2. 12. v 16:00
PRO DĚTI:
Možná přijde i Mikuláš

Pravidlená akce TJ Sokol Jihlava pro širokou veřejnost letos mění svůj formát. Začne tentokrát ve velké tělocvičně, kde se děti rozhýbají, užijí si opičí dráhy a další atrakce a pak se přesunou dolů, do pekla, tedy do DIODu, kde na ně budou čekat čerti a čertice z oddílů Akrobacie na šálách a Parkour. A jestli byli děti hodné, bude je tam nakonec čekat i Mikuláš a malé překvapení. Každý dětský návštěvník obdrží dárkový balíček.
Vstupné je 70 Kč děti / 50 Kč dospělí

Středa 19. 12. v 19:30
FILM:
KINO DIOD: Kraťasy

Poslední vydání pravidelného pořadu, který se věnuje soudobé krátkometrážní tvorbě. Tentokrát mimo jiné zavede i na Slovensko a uvede čerstvého vítěze Noci filmových nadějí, studentský film Magic Moments, který vznikl na VŠMU v Bratislavě. Noc filmových nadějí je projekt TV Nova a TV Markíza, který podporuje studentskou filmovou tvorbu. Dále se představí filmy studentů pražské FAMU. V příštím roce tento formát nahradí pravidelné měsíční projekce filmů KINO DIOD. I v rámci nového formátu však prostor pro krátké filmy bude zachován.
Vstupné je 60 Kč / 40 Kč studenti a senioři

Další prosincové akce:
Ve sobotu 1. 12.  se na prkna DIODu vrací Bleší trh. Vstupné zdarma. Akce probíhá od 14 do 17 hodin.

V úterý a ve středu 4. a 5. 12. mohou rodiče s dětmi využít možnost navštívit pohádková představení pro školy a pro školky, které se v DIODu pořádají pravidelně každý měsíc. Připraveno je představení Setkání před Betlémem divadelního solitéra Víti Marčíka. Začátek v úterý v 10:00 a ve středu v 8:30 a v 10:00. Vstupné 35 Kč.

V pátek 7. 12. se v 19:30 představí soubor De Facto Mimo s druhou reprízou své zcela nové hry Genderama. Ke hře její autor Martin Skřítek Kolář napsal: „Vědecko-fantastická stereotypická travestie pro několik mužů a všechny ženy. Podoby a proměny mužství a ženství postavené na hlavu, obrácené na ruby a vypuštěné bezostyšně přímo do diváků.“ Hrají: Jiří Varhaník, Pavel Štěpán, Jiří Šalomoun, Markéta Sokolová, Markéta Ketnerová, Kamila Koubová, Michal Kouba, Martin Kolář, Martin Kacafírek, Markéta Holoubková, Adéla Grossmannová a Klára Englišová. Představení je přístupné od 15 let. Vstupné je 100 Kč / 80 Kč studenti a senioři.

V sobotu 8. 12. v 18:00 představí folklórní soubor Dřeváček své adventní představení Ten sváteční čas. Na diváky se těší nejen děti z Dřeváčku, ale i jejich hosté z Jarošova nad Nežárkou. Vstupné je 60 Kč.

Ve středu 12. 12. přivítají v DIODu konečně divadlo Meetfactory s jejich inscenací Pohlavní životy siamských dvojčat. Představení je součástí projektu Předplatné 2018/2019 – Síla ženy.  Představení je vyprodané.

Ve čtvrtek 13. 12. uvede DIOD od 19:30 pohybovou inscenaci KIWI. Autorské fyzické představení KIWI vypráví o snění, uspokojení, vnitřních voláních a obětech, které jsme ochotni pro jejich naplnění přinést. S humorem i svéráznou poetikou sleduje postavu KIWIho, její myšlenkový proces a nekonečnou touhu létat. Inscenaci připravila Helena Machová a kolektiv. Vstupné je 120 Kč / 80 Kč studenti a senioři.

V sobota 15. 12. opět naladí diváky vánočně tentokrát s představením Od Vánoc do Tří králů folklórního souboru Pramínek. Dále se představí soubory Šípek a Vrabčátka. Začátky představení jsou v 17:30 a 19:30. Vstupné je 100 Kč.

Ve čtvrtek 20. 12. opanuje DIOD od 17:00 Vánoční babinec. Již podruhé se návštěvníci můžou těšit na mini trh, ochutnávky a speciální akce v režii butiku ZuzEri Fashion. Vstupné je 50 Kč. Více informací najdete zde.

Letošní rok uzavře v DIODu ve čtvrtek 27. 12. v 19:00 tradiční vánoční koncert kapely Voxtet. Jako host tentokrát vystoupí stále oblíbenější The Shots. Vstupné je 200 Kč v předprodeji / 250 Kč na místě a 600 Kč speciální vstupenka 3+1. 

Výhled na začátek roku 2019 / jednotlivé akce jsou již v prodeji:

9. 1. 2019 / 19:30 / Divadlo Husa na provázku: Turnový háj (Předplatné 2018/2019 – Síla ženy)
Svět nahlížený očima ženy žijící v současném Česku. Představení inspirované sloupky, které autorka píše od roku 2012 do časopisů Instinkt a Reflex. Když tyto hutné texty přečetl Karel Steigerwald, obratem o tom napsal: „K čemu jiní potřebují stovky stran, k tomu Turnová potřebuje stranu a půl. Čtu ty půlstrany s rozkoší nad inteligencí autorčina cynismu, nad nímž víc lidského už není. Udělat z malé věci velkou je umění prvního řádu. Od dob Vaculíka v šedesátých letech je Turnová druhá osoba, která tohle se sloupkem umí.“
Hrají: Růžena Dvořáková, Milan Holenda, Ondřej Jiráček, Dominik Teleky, Jaroslav Tomáš; Režie: Gabriela Ženatá
Vstupné 280 Kč / 200 Kč studenti a senioři

11. 1. 2019 / 19:30 / PechaKucha Night vol. 12 / Fuck-up
Další vydání populární „noci tlachů“ má tentokrát téma fuck-up neboli  průšvih. Do DIODu pozvali úspěšné osobnosti veřejného života v Jihlavě, aby tentokrát představili i temnou stránku svých aktivit a podělili se o průšvihy, které na své cestě k úspěchu museli překousnout. Vystoupí například Pekárna Veselo, hospoda Mikulka nebo Libor Kuchyňa z Elitavers Academy. Dále oslovili ty, kteří mohou říct něco víc k průšvihům řekněme celospolečenského charakteru jako je kůrovcová kalamita, sucho, šílené přestavby v historických centrech měst a další.
Vstupné je 120 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě

13. 2. 2019 / 19:30 / Tereza Hradílková a kolektiv: Švihla (Předplatné 2018/2019 – Síla ženy)
Taneční představení Švihla dokazuje, že skákání přes švihadlo není jen dětská hra; symbolizuje i ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování. Ne nadarmo byl pro autorku inspirací její zážitek v boxerské škole, kde švihadlo patří k základním cvičebním pomůckám. 
Snové představení na hranici tance a akrobacie získalo prestižní ocenění Taneční inscenace roku 2017.
Koncept, choreografie, interpretace: Tereza Hradilková
Vstupné 120 Kč / 80 Kč studenti a senioři

20. 2. 2019 / 17:30 a 20:30 / Ladislav Zibura: 
Nový pořad enfant terrible české cestovatelské scény opět v DIODu. Ladislav se tentokrát vydal na cestu po Evropě. Už dávno nechodí pěšky, ale využívá spíš autostop a další nízkonákladové cestovní prostředky. Zábavný cestovatelský stand-up opět přiblíží především setkávání se s lidmi a nikoliv známé památky a turistické cíle, kolem kterých se Ladislav pohyboval. A v tom právě spočívá největší síla Ladislavových vystoupení. Nejen, že události, které na cestách zažívá, přijímá s velkou pokorou, ale zároveň má velký dar natrefit na ty největší podivíny, které si na našem stařičkém kontinetu umíme představit.
Vstupné 170 Kč / 130 Kč studenti a senioři

13. 3. 2019 / 19:30 / STK Company: Ženy (Předplatné 2018/2019 – Síla ženy)
Jak žijí v dnešním světě ženy? Jsou na lovu. Co dělají, když je toho na ně moc? Zavařují. S lukem v ruce, šípem za pasem a švestkami v batohu vyráží 3 ženy na cestu krajinou svých vzpomínek lemovanou gumovými zvířátky, lustrem s peříčky, totemem vlasů a šťavnatou dužinou švestek. Občas zahlédnou na obzoru muže, kteří je za hranicí čekají. A je čas rozplést, rozmotat, rozpárat a znovu slátat minulost a budoucnost od půlnoci až do svítání.
Hrají: Dana Batulková, Zuzana Stavná, Renata Martinová, Jaro Ondruš, Jakub Gottwald, Ondřej Nosálek; Režie: SKUTR
Vstupné 280 Kč / 200 Kč studenti a senioři

23. 3. 2019 / 20:00 / XIII. století 
Jihlavská kapela XIII. století patří ke špičce české gothic rockové scény. Na svých turné cestují křížem krážem po celém Česku i Slovensku a často hrají také v Polsku nebo Německu. V Jihlavě se však bude jednat o první koncert po velmi dlouhé době. 
Vstupné 250 Kč v předprodeji / 300 Kč na místě

12. 4. 2019 / 20:00 / Khoiba 
Legendární brněnská kapela s frontmenkou Emou Brabcovou se vrací. Emu mohli diváci vidět na podzimním koncertě filmové hudby Jana P. Muchowa a byla skvělá. Proto DIOD neváhal a rozhodl se ji pozvat s její „domovskou“ kapelou, která se po několikaleté přestávce vrací na klubovou scénu.
Vstupné 150 Kč v předprodeji / 200 Kč na místě

27. 4. 2019 / 20:00 / Please the Trees 
Přední česká kytarová kapela, jejíž zpěvák Václav Havelka se také v DIODu představil v rámci podzimního turné Jana P.  Muchowa. Snad nejlepší český mužský hlas současnosti ve spojení s tvrdým valivým zvukem kytar zaručuje nevšední zážitek.
Vstupné 150 Kč v předprodeji / 200 Kč na místě

22. 5. 2019 / 19:30 / A Studio Rubín a Studio Rote: Královna duchů (Předplatné 2018/2019 – Síla ženy)
Divadelní hra laureátky Nobelovy ceny za literaturu Elfriede Jelinekové. Slavná herečka Burgtheateru má moc nad svým publikem. Jak ale zůstat lidovou, a přitom lidem nezevšednět? To už chce celoživotní plán. Ukázková zasloužilá umělkyně, že by Bohdalová či Švorcová mohly závidět! Jelínkovi byli židovská rodina ze Slovácka. Tedy než ji celou poslal tento folklórně zbožný kraj do koncentračního tábora. Mystický antisemitismus 19. století se konzervuje a potkává s obratnými speakery 20. století.
Hrají: Gabriela Míčová, Lucie Roznětínská; Režie: Ondřej Škrabal
Vstupné 280 Kč / 200 Kč studenti a senioři

Bližší informace o akcích naleznete na stránkách DIODu.

 

Autor: Tinková Dana

Místo události: Tyršova 1565/12,Jihlava


DIOD - divadlo otevřených dveří

Divadlo pro fajnšmekry. Bez opony, pevného jeviště a bez lóží. S nadšením a vtipem. Unikátní prostor...
777 198 588
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Jihlavská Raketiáda si připomene "malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo"

  16.07.2019 - 16.07.2019
  Happeningová připomínka 50. výročí startu mise Apollo 11, při které lidé poprvé vstoupili na Měsíc. Návštěvníky...

  Budějovické letní kino v červenci láká na Bohemian Rhapsody nebo Ženy v běhu

  07.07.2019 - 18.07.2019
  Kino Háječek připravilo na první prázdninový měsíc bohatý program. Kino Kotva bude v červenci zavřené.

  Armáda obsadí jihlavské letiště. Bude cvičit i noční seskok výsadkářů

  15.07.2019 - 19.07.2019
  V druhé polovině července proběhne na letišti Henčov a v blízkém okolí Jihlavy Vojenský výcvik útvarů...

  Filmařské prázdniny seznámí děti se světem filmu. Natočí a sestříhají krátký film

  15.07.2019 - 19.07.2019
  Už vás a vaše děti šimrají myšlenky na léto a na prázdniny Čertím brkem pod nosem?

  Festival Janáček a Luhačovice přivítá houslistku Julii Svěcenou i Prodanou nevěstu

  15.07.2019 - 19.07.2019
  Tento hudební festival se zařadil mezi nejprestižnější kulturní události v České republice. Představí...

  Zlínský klub zve na nejdéle fungující pravidelnou 100% Tech House party

  19.07.2019 - 20.07.2019
  Příznivci taneční hudby zamíří 19. července od 21 hodin do zlínského klubu Blok 12. Koná se zde již 89...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: