Jihlava nezvládla přestřelku s Karvinou, Hradec si zkomplikoval záchranu

11. 03. 2017

Jubilejní 20. kolo nejvyšší fotbalové soutěže odstartovalo v sobotu a přineslo vyrovnané partie i gólové hody. Hradec zaváhal v Příbrami. Zlín stále čeká na svou první jarní výhru. Jihlavě se nepodařilo vyplout se sestupových vod. Dukla porazila Jablonec šťastným gólem. Plzeň po velkém boji porazila Liberec.

Vysočina vstoupila do jarní části sezóny prohrou se Slavií a následnou výhrou nad Hradcem Králové, na ni ale proti Teplicím a ani v dalším kole nenavázala. V zápase s Karvinou svěřenci Michala Bílka celý zápas stahovali náskok hostů, ale na konci už neměli dostatek sil a gólem na 4:2 odvrátil nápor Jihlavy Marek Janečka (více o zápase jsme psali zde).

Zápas o první jarní výhru
Zlín přivítal na domácí půdě Slovácko a doufal, že se mu podaří zlomit jarní čekání na vítězství. Stejně tak přijeli ukončit černou sérii hosté, ovšem ani jeden z celků se výhry nedočkal.

Ševci svého soupeře mírně přehrávali, ale na góly z prvního poločasu žádný z týmů nenavázal. Hráči si tak po remíze 1:1 body rozdělili rovným dílem (reportáž ze zápasu čtěte zde).

Komplikace v boji o záchranu
Hradec Králové jel do Příbrami s cílem zvítězit a odskočit tak svým pronásledovatelům ze zadních příček tabulky. Poslední Příbram vybojovala třetí výhru v sezóně a stáhla náskok Jihlavy na rozdíl čtyř bodů.

O výhře domácích rozhodl v 7. minutě z penalty Tomáš Pilík. Po zbytek zápasu Příbram odolávala šancím Votroků, kteří spálil několik gólových příležitostí.

Karetní souboj
Velmi hektické utkání přinesl zápas mezi Brnem a Bohemians 1905. V zápase nepadl žádný gól, ale rozhodčí rozdal osm žlutých karet, z čehož se dvě proměnily na karty červené.

Do šaten se před uplynutím řádné hrací doby poroučeli brněnský Boris Taschy a „Klokan“ Tomáš Berger.

Plzeň pronásleduje Slavii
"Vitkorka" se na výhru pořádně nadřela. Liberec si vytvářel šance, které likvidoval brankář Matúš Kozáčik nebo končili tesně mimo plzeňské klece. Výhru domácím vystřelil Jan Kopic, jehož centr si do vlastní branky stečoval Ondřej Kúdela. Po důležitém vítězství 1:0 se Plzeň dotahuje na vedoucí Slavii a ztrací na ní jediný bod.